امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46491
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پاتریاک کریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه در نامه‌ای خطاب به "باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پاتریاک کریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه در نامه‌ای خطاب به "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا از وی خواست تا به پیام رهبران مذهبی جهان که همگی مخالف مداخله نظامی در مناقشه سوریه هستند، گوش فرادهد.

در پیام پاتریاک کریل به اوباما آمده است: کلیسای ارتدوکس روسیه کاملا از بهای سنگین از دست دادن جان انسان‌ها و آسیب‌های وارده به آنها آگاه است، چرا که ملت روسیه در قرن بیستم دوران سخت جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشته است. ما همچنین درد و رنج ملت آمریکا، در پی حمله تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 را درک می‌کنیم. در آستانه سالگرد این فاجعه انسانی غم انگیز من از شما تقاضا دارم تا به توصیه‌های رهبران مذهبی جهان که همگی مخالف مداخله نظامی در مناقشه سوریه و خواستار آغاز سریع مذاکرات برای حل و فصل مسالمت آمیز مشکلات هستند، گوش فرا دهید.

رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه تاکید کرد که بحران کنونی در سوریه نیازمند مشارکت جامعه جهانی برای حل و فصل مسالمت آمیز این مشکل است که در این بین استفاده از همه امکانات سیاسی و دیپلماتیک، از جمله پیشنهاد روسیه برای نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه می‌تواند مثبت واقع شود.

پاتریک کریل همچنین تاکید کرد: ما با تاسف عمیق خبر مربوط به تصمیم دولت آمریکا برای حمله نظامی به خاک سوریه را شنیدیم. چنین تصمیمی بدون تردید باعث آسیب بیشتر ملت مظلوم سوریه خواهد شد. در نتیجه مداخله نظامی ممکن است نیروهای تندرو در این کشور به قدرت برسند که بدون تردید مایل به ادامه توافق ملی و مذهبی موجود در میان مردم سوریه نخواهند بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها