امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46493
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 70
بیرول آیدین معاون حزب اسلام گرای سعادت ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، به تشریح عواقب حمله ...

بیرول آیدین معاون حزب اسلام گرای سعادت ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، به تشریح عواقب حمله آمریکا و متحدانش به سوریه و راهکار جلوگیری از این حمله پرداخت.

آیدین با تاکید بر اینکه مداخله آمریکا و ناتو در سوریه به هیچ عنوان با حسن نیت صورت نمی‌گیرد، در ادامه تصریح کرد آمریکا قصد دارد با مداخله نظامی در سوریه باعث ایجاد شرایط خونریزی بیشتر در منطقه شود.

وی افزود: برای ایجاد آرامش و ثبات در منطقه کشورهای منطقه و در راس آنان ایران و ترکیه باید متحد شوند.

مداخله آمریکا در سوریه در راستای پروژه خاورمیانه بزرگ است

آیدین با تاکید بر اینکه مداخله نظامی غرب در سوریه کل منطقه خاورمیانه را به هرج و مرج می‌کشاند، در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید بدانند چنین مداخله‌ای منجر به کشته شدن انسان‌های بی‌گناه و خرابی خواهد بود. مداخله آمریکا در غرب به هیچ عنوان با حسن نیت نیست. هدف از این حمله ایجاد زمینه برای خونریزی بیشر در منطقه است.

آیدین با اشاره به آغاز پروژه خاورمیانه بزرگ از سوی آمریکا در منطقه و جهان اسلام تاکید کرد حمله آمریکا به سوریه نیز در راستای همین پروژه است.

وی افزود: متاسفانه حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری اردوغان نتوانست تحولات خاورمیانه و در رأس آن سوریه را به درستی بخواند و به جای حرکت با تجربه تاریخی و صبر و متانت، عامل تشدید بحران در سوریه شد.

هدف نهایی آمریکا، ترکیه است/کشورهای عربی دوستان ما نبوده و نیستند

معاون حزب سعادت ترکیه با ذکر اینکه ترکیه ناموفق ترین سیاست خارجی در تاریخ معاصر را دنبال کرده در ادامه تصریح کرد: امروز برای ترکیه از لحاظ عمق استراتژیک مورد نظر داوداوغلو نه عمقی مانده و نه استراتژی.

وی تصریح کرد: ترکیه ای که با سیاست مشکل صفر با همسایگان براه افتاد، امروز در وضعیت صفر همسایه قرار گرفته است. کشورهای عربی هرگز دوست ما نبوده و انتظار مرحمت از غرب و ناتو و سازمان ملل، مانند مرحمت خواستن از جلاد است. چگونه می توان به آمریکایی که در مقابل کشتار پنج هزار نفر در مصر سکوت می کند، اعتماد کرد. من بار دیگر هشدار می دهم که هدف نهایی آمریکا در منطقه ترکیه است.

همگرایی کشورهای منطقه، شرط حل مشکلات

آیدین در بخش دیگری از اظهارات خود با تأکید بر ضرورت به حرکت درآوردن گروه دی-هشت اظهارداشت: تمامی مشکلات منطقه ناشی از امپریالیست هاست. اسرائیل در صدد نابودی کشورهای پیرامون خود است. امپریالیست ها در صدد تجزیه کشورهای بزرگ منطقه به کشورهای اقماری کوچک هستند تا مانعی بر سر راه اسرائیل نباشند.
 
معاون حزب سعادت ترکیه در پایان خاطرنشان کرد: ایران و ترکیه باید وارد عمل شوند و در این صورت صلح در خاورمیانه برقرار می شود. حل مسئله سوریه با همگرایی ایران و ترکیه میسر است. در واقع برای حل مشکلات منطقه همگرایی و اتحاد کشورهای منطقه شرط است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها