امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46517
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، در پی انتشار خبر عقرب‌زدگی فاطمه سه ساله خبرنگار فارس در قلعه‌گنج به دنبال اما و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، در پی انتشار خبر عقرب‌زدگی فاطمه سه ساله خبرنگار فارس در قلعه‌گنج به دنبال اما و اگرهای این مسئله پرداخت.

هیچ‌کس از شنیدن کلمه مرگ شادمان نمی‌شود و اینکه بر اثر حادثه‌ای شخصی از بین جامعه و خانواده بار سفر را ببندد، ناگوار است.

فاطمه سه ساله ساعت 11 شب به یک‌باره از خواب می‌پرد و گریه‌اش پدر و مادر را بیدار می‌کند و این دو به داروهای محلی روی می‌آورند بعد از ساعاتی فرزند خود را به قصد مداوا به سوی قلعه‌گنج با وانت همیاری می‌کنند.

در طول این مسیر پزشک در چاه دادخدا حضور داشته است؛ در خانه بهداشت تمگران نیز پزشک حضور داشته، اما غفلت سبب تعلل می‌شود.

حال کودک وخیم‌تر می‌شود و پدر او را به مرکز درمانی محمد‌آباد می‌رساند، دوربین‌ها ساعت 2 و 28 دقیقه بامداد را نشان می‌دهند، وانتی وارد مرکز می‌شود و پرستار ساعت 2 و 29 دقیقه بیمار را معاینه می‌کند.

پزشک نیز ساعت 2 و 34 دقیقه بر بالین مریض حاضر می‌شود با معاینات اولیه علت مریضی دختر مسمومیت شدید گزارش می‌شود و بلافاصله ساعت سه و یک دقیقه به بیمارستان کهنوج اعزام می‌شود.

از 156 مورد گزیدگی یک مورد منجر به مرگ شده است

اسدالله احمدی، مدیر شبکه بهداشت قلعه‌گنج در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: ما در مرکز بخش چاه دادخدا یک پزشک به صورت دائم داریم؛ در حالی که در طول مسیر در روستای تمگران نیز در آن زمان پزشک حضور داشته است.

وی افزود: بر حسب آمار تاکنون 156 مورد گزیدگی به این مرکز گزارش شده است که فقط این یک مورد به مرگ منتهی شده است که اگر به جای تعلل و خود درمانی همان موقع به مرکز بهداشتی می‌رسید، الان این قصه تلخ اتفاق نمی‌افتاد.

احمدی بیان داشت: کارکنان مجموعه مرکز بهداشت قلعه‌گنج در حد بضاعت و توانی که برای آنها پیش‌بینی شده است، خدمات ارائه می‌کنند، اما واقعاً از این حادثه ابراز تأسف می‌کنم.

وی عنوان کرد: شاید اهمال ما فقط این باشد که به خانواده‌ها کمتر اموزش داده‌ایم که خوددرمانی نکنند و در هنگام بروز حادثه سریعا به مرکز و یا خانه بهداشت بروند و همکاران ما با تمام توان و در حد بضاعت انجام وظیفه کرده‌اند.

احمدی تصریح کرد: در بخش چاه دادخدا باید یک اورژانس 115 بین‌راهی احداث شود، چراکه با توجه به بعد مسافت از آخرین روستا تا مرکز قلعه‌گنج این مرکز در بخش چاه دادخدا ضروری است.

وی افزود: به پزشک عمومی در مراکز روستایی نیاز داریم و مرکز شهرستان نیز به پزشکان متخصص نیاز دارد.

احمدی با تأکید بر اینکه بیمارستان قلعه‌گنج که از طرح‌های مهر ماندگار است و باید سریع‌تر آماده و نسبت به تجهیز آن اقدام شود، خاطرنشان کرد: ایجاد فضای مناسب و زیرساخت‌های کافی برای ورود پزشکان و نیروی متخصص لازم از نیازهای فوری و حیاتی منطقه است.

قلعه‌گنج با وجود جمعیت 76 هزار نفری و وسعت زیادش فاقد بیمارستان است و ساخت بیمارستان 32 تختخوابی با 99 درصد پیشرفت، متوقف شده است.

شهری با این وسعت از یک آمبولانس 115 برخوردار است و می‌طلبید قبل از این واقعه کسی به فکر آن می‌افتاد.
..............................
گزارش از علی اکبرزاده
..............................
انتهای پیام/80004/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار