امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46525
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها وقتی رسانه‌ها را رصد می‌کنیم، جابه‌جایی‌ها در کابینه دولت و معاونان سازمان‌های مختلف در صفحه اصلی رسانه‌ها جای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها وقتی رسانه‌ها را رصد می‌کنیم، جابه‌جایی‌ها در کابینه دولت و معاونان سازمان‌های مختلف در صفحه اصلی رسانه‌ها جای گرفته است.

در این میان گویی پس‌لرزه‌های تغییر و تحول به سازمان اوقاف و امور خیریه نیز رسیده است؛ به‌طوری‌که بر اساس گمانه‌زنی‌ها رئیس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در هفته آتی فعالیت خود را در این سازمان آغاز می‌کند.

در گفت‌وگوی فارس با یک منبع آگاه مشخص شده است که حجت‌الاسلام مرتضی مداح به عنوان گزینه نهایی سازمان اوقاف و امور خیریه است و در هفته آتی فعالیت رسمی خود را در این سازمان آغاز می‌کند.

البته چندی پیش نیز نام حجت الاسلام محمدحسین موسی پور به عنوان ریاست سازمان اوقاف کشور به عنوان گزینه ریاست سازمان اوقاف مطرح شده بود. 

سازمان اوقاف و امور خیریه نهاد اداره‌کننده موقوفات در ایران است. قلمرو فعالیت این سازمان شامل «موقوفات عام فاقد متولی یا مجهول التولیه و موقوفات خاصه و اماکن مذهبی اسلامی و همچنین اثلاث باقیه و بقعه های متبرکه، محبوسات، نذور، صدقات و هر مال دیگری که به غیر از عنوان وقف برای امور عام‌المنفعه و خیریه اختصاص یافته و مؤسسات و انجمن‌های خیریه‌ای که از طرف دولت یا سایر مراجع ذیصلاح به سازمان محول شده باشد.» است.

رئیس این سازمان از طرف ولی فقیه تعیین می‌شود. رئیس کنونی این سازمان حجت‌الاسلام علی محمدی است که از آبان ماه سال 1388، این مقام را بر عهده دارد و جانشین حیدر مصلحی شد.

حجت‌الاسلام مداح پیش از این عضو ستاد مرکزی حسن روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمان میرسلیم، مسئول کانون های فرهنگی-هنری مساجد کشور، معاون فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و ریاست عقیدتی سیاسی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها