امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46537
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ریگان، در این شهرستان و در مناطق کوهستانی تعدادی غار وجود دارد که برخی از آنها هنوز شناخته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ریگان، در این شهرستان و در مناطق کوهستانی تعدادی غار وجود دارد که برخی از آنها هنوز شناخته شده نیستند، دو غار در منطقه دهنه عباسعلی وجود دارد، یکی از آنها دارای طول زیادی است که صدای آب از داخل آن شنیده می‌شود.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان به خبرنگار فارس گفت: این غارها در 50 کیلومتری مرکز شهرستان و در منطقه دهنه عباسعلی و در کوه‌های این منطقه وجود دارند که هنوز ناشناخته مانده‌اند‌.

محمدصادق دادالله‌پور افزود: به گفته اهالی منطقه این غار یکی از بزرگترین غارهای شهرستان است که تعدادی از اهالی منطقه آنها را کشف کرده‌اند و به زودی کار شناسایی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از غارهای شهرستان ریگان در منطقه باغ‌ستاره در دهکن وجود دارد و اهالی این مناطق از آن دیدن می‌کنند.

دادالله‌پور خاطر نشان کرد: غار معروف پاسرخ در حاشیه رودخانه پاسرخ است که به دلیل قرار گرفتن در مسیر روستای هدف گردشگری کوهشاه عده زیادی از آن بازدید می‌کنند و جاری شدن رودخانه پاسرخ از کنار این غار یکی از جلوه‌های طبیعی مناطق کوهستانی شهرستان است.

غارهای ریگان نیازمند شناسایی هستند

معاون عمرانی فرماندار ریگان افزود: این غار در 30 کیلومتری مرکز شهرستان ریگان و در حاشیه رودخانه فصلی پاسرخ قرار دارد که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه رودخانه علاقمندان زیادی دارد.

داد‌الله‌پور اذعان داشت: چند‌ غار دیگر در منطقه انار بالا و تک‌فرهاد وجود دارد که نیاز به شناسایی و معرفی دارند و اگر این غارها در ریگان شناسایی شوند ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری است و این شهرستان به قطب گردشگری در استان کرمان تبدیل می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه آب و هوا اکنون در شهرستان رو به خنکا می‌رود، تعداد زیادی از علاقمندان از این غارها دیدن می‌کنند و وجود گیاهان دارویی در کنار این غارهای زیبا سبب شده که افراد زیادی از آن دیدن کنند.

‌ریگان به دلیل جاذبه‌های گردشگری متنوع یکی از شهرستان‌های استان کرمان است که بیشترین آثار و جاذبه تاریخی منحصر به‌فرد را دارد.
===============
گزارش از موسی ملائیان
===============
انتهای پیام/80014/ل30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها