امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46566
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری سایمس" مدیر مرکز منافع ملی در واشنگتن معتقد است که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری سایمس" مدیر مرکز منافع ملی در واشنگتن معتقد است که پیشنهاد روسیه مبنی بر نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه ممکن است منجر به لغو کامل اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه شود.

این کارشناس گفت: ابتکارعمل روسیه که در ابتدا چندان توجه مقامات واشنگتن را جلب نکرده بود، اکنون موضوع اصلی مباحثات پیرامون اقدام نظامی این کشور علیه سوریه شده و این احتمال وجود دارد که این پیشنهاد باعث لغو کامل برنامه حمله آمریکا به سوریه شود.

سایمس افزود: خوشبختانه مقامات مسکو توانستند بسیار سریع و بموقع به تحریکات مربوط به اقدام نظامی علیه سوریه واکنش نشان داده و بتوانند جهت گیری جدیدی در مباحثات مربوط به سوریه بوجود آورند و اکنون ما شاهد هستیم که دولت آمریکا طرح حمله به سوریه را به تعویق انداخته است. در واقع پیشنهاد روسیه در زمان بسیار مناسب و به بهترین شکل مطرح گردید. 

"جاناتان گرنوف" رئیس موسسه امنیت جهانی آمریکا نیز معتقد است که پیشنهاد روسیه در خصوص نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه می‌تواند اولین گام در راه حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه در این کشور شود.

وی گفت: واضح است که استفاده از توان نظامی راه حل مناقشه در سوریه نیست. یک راه حل سیاسی برای این منظور لازم بود که روسیه با ابتکار عمل خود شرایط برای گام برداشتن در این راستا را بوجود آورده است.

این کارشناس همچنین یادآور شد که تحقق پیشنهاد روسیه این امکان را به مقامات مسکو و واشنگتن خواهد داد تا به زبان مشترک دست یافته و برای تقویت صلح و ثبات در سوریه و کل منطقه خاورمیانه همکاری داشته باشند. البته در این صورت هم برای حل و فصل مناقشه در سوریه راه درازی باید طی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها