امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46569
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری «فرانس‌24»، پلیس ترکیه سه‌شنبه با استفاده از گاز اشک‌آور و گلوله‌های مشقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری «فرانس‌24»، پلیس ترکیه سه‌شنبه با استفاده از گاز اشک‌آور و گلوله‌های مشقی کوشید مانع ورود 3 هزار معترض به میدان تقسیم استانبول شود؛ معترضانی که به خاطر مرگ یک تظاهرات‌کننده 22 ساله در جنوب ترکیه قصد راهپیمایی داشتند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، بین 2 تا 3 هزار نفر در اطراف میدان تقسیم تجمع کرده بودند و شعار سر می‌دادند، «تقسیم قبرستان فاشیسم خواهد شد».

طبق این خبر، پلیس مانع ورود معترضان به میدان تقسیم شد و پیش از عقب راندن آنها، به گاز اشک‌آور و گلوله‌های مشقی متوسل شد. به گزارش خبرگزاری «دوگان» نیز، همین اقدام موجب به هم خوردن مسابقه فوتبال میان نوجوانان ترکیه با سوئد شد که در نزدیکی این میدان در حال برگزاری بود.
 
 
بر اساس این گزارش، احمد آتاکانِ 22 ساله، بعد از اینکه در درگیری میان پلیس و 150 نفر از معترضان در جنوب شرقی آنکارا با مخزن گاز اشک‌آور مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت، دوشنبه شب در بیمارستان جان سپرد. اما مقامات محلی مدعی شده‌اند آتاکان بعد از سقوط از پشت بام؛ جایی که از آن به سوی پلیس سنگ پرتاب می‌کرده، فوت کرده است.

پلیس ترکیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد این فرد بر اثر سقوط از ساختمان فوت کرده. این در حالی است که در کالبدشکافی اولیه مشخص شد، آتاکان بر اثر ضربه و خونریزی مغزی جان سپرده است. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها