امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46580
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 104
حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی دبیر نخستین همایش حدیث رضوی در تشریح برنامه‌های این همایش برای اختتامیه و دستاوردهای برگزاری آن به خبرنگار کتاب و ادبیات ...

حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی دبیر نخستین همایش حدیث رضوی در تشریح برنامه‌های این همایش برای اختتامیه و دستاوردهای برگزاری آن به خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: این همایش که در مجموعه همایش‌های بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود، با توجه به فرمایش رهبر انقلاب درباره موضوع سبک زندگی شکل گرفت.

استاد دانشگاه قرآن و حدیث و سردبیر فصلنامه حدیث حوزه افزود: در میان اهل بیت علیهم السلام احادیث با موضوع سبک و شیوه زندگی در بین دو یا سه نفر از این بزرگواران بیشتر است که یکی از آنها امام رضا(ع) است که از ایشان احادیث بسیاری با محوریت سبک زندگی دینی باقی مانده است. همایش ما هم در همین جهت و در دو بخش مقاله و داستانک برگزار شد.

غلامعلی اظهار داشت: در بخش مقاله که در سه سطح استادان دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب و نوقلمان برگزار شد، 292 مقاله به دستمان رسید که در نوع خودش بی‌نظیر است.

وی درباره داوری آثار و برگزیدگان هم گفت: ارزیابی آثار در هر یک از این سه سطح  و در سه مرحله انجام شد و که در سطح استادان و طلاب پنج برگزیده داشتیم که شامل نفرات اول تا پنجم می‌شدند و در بخش نوقلمان هم نفر اول و دوم نداشتیم اما سه برگزیده دیگر انتخاب شده و در روز برگزاری اختتامیه از آنها تقدیر خواهد شد.

دبیر همایش حدیث رضوی اظهار داشت: جوایز برگزیدگان از 500 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان بسته به رتبه‌ای که به دست آورده‌اند، متغیر است.

وی درباره بخش داستانک رضوی این همایش هم گفت: ما 40 حدیث رضوی را برای داستانک نگاری اعلام کردیم که در مجموع 323 داستانک با مضوع سبک زندگی رضوی به دستمان رسید که از پنج نفر تقدیر خواهیم کرد.

غلامعلی درباره برنامه‌های اختتامیه این همایش که فردا برگزار می‌شود هم اظهار داشت: فردا پس از سخنرانی مدیرکل ارشاد استان قم، آیت‌الله محمدی ری‌شهری مدیر موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در این برنامه سخنرانی خواهند کرد. سپس از افراد برگزیده تقدیر خواهد شد. ضمن اینکه رونمایی از ماکت 8 کتاب با موضوع امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های ما در اختتامیه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار