امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46619
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پیش‌نویس بیانیه «وخامت اوضاع پیرامون سوریه» در دستور کار امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پیش‌نویس بیانیه «وخامت اوضاع پیرامون سوریه» در دستور کار امروز نشست دومای دولتی روسیه قرار گرفته است.

این بیانیه به پیشنهاد " آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل پارلمان سفلی تهیه شده و از هم اکنون مورد حمایت همه فراکسیون‌های دوما قرار گرفته است. رای‌گیری در مورد این بیانیه امروز راس ساعت 17:00 به وقت مسکو انجام خواهد گرفت.

در این بیانیه نمایندگان دومای روسیه قبل از هر چیز تلاش رهبران آمریکا و برخی کشورهای دیگر برای اقدام خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل و حمله نظامی علیه کشور مستقل سوریه را بشدت محکوم کرده‌اند.

در این سند تاکید شده است: حملات موشکی و بمباران خاک کشور سوریه ممکن است تهدیدات هسته‌ای و شیمیایی برای کل منطقه داشته باشد و باعث مرگ تعداد بیشتری از مردم سوریه شود و در نهایت امر یک فاجعه انسانی ببار آورد.

در این بیانیه از همه طرفین خواسته شده تا گزینه نظامی برای حل و فصل مشکلات در سوریه که بشدت نقض کننده حقوق بین‌الملل و یک جنایت علیه ملت سوریه محسوب می‌شود را کنار بگذارند.

در این سند ضمن ابراز تاسف از اینکه رهبران کنگره آمریکا از گفت‌وگو با هیئت نمایندگی شورای فدراسیون (سنای) روسیه خودداری کرده‌اند، یادآوری شده: در شرایط کنونی و برای فراهم شدن امکان توقف هرچه سریعتر خشونت‌ها و حل و فصل مناقشه در سوریه لازم است تا آمریکا و روسیه با یکدیگر همکاری کنند.

در این سند تاکید شده که پیشنهاد روسیه در مورد نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه و حمایت از این ابتکارعمل از سوی مقامات رسمی دمشق گام جدی برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در سوریه است.

نمایندگان دومای روسیه همچنین از کنگره آمریکا و پارلمان‌های سایر کشورها خواستند تا اجازه ندهند که طرح تجاوز نظامی به یک کشور مستقلی تحقق یابد، در شرایطی که هنوز امکان حل و فصل سیاسی-دیپلماتیک مناقشه داخلی در سوریه وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها