امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46621
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسه روز چهارشنبه بار دیگر اعلام کرد مصمم است دولت سوریه را به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسه روز چهارشنبه بار دیگر اعلام کرد مصمم است دولت سوریه را به دلیل آنچه استفاده از تسلیحات شیمیایی می‌خواند، در صورت شکست دیپلماسی، با استفاده از قوای نظامی مورد مجازات قرار دهد.
پاریس روز گذشته پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرد که دولت سوریه را به نابودی تسلیحات شیمیایی ملزم کرده و دمشق را به «تبعات جدی» عملی نکردن این الزام تهدید کرده است. روسیه اعلام کرده که با این پیش‌نویس که بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل تنظیم شده، مخالفت می‌کند. بند هفتم منشور، تلویحا اجازه استفاده از قوای نظامی علیه کشورها را داده است.
«نجات والو بلقاسم» سخنگوی «فرانسوا اولاند» امروز در مصاحبه با رادیو «آر‌ اف ‌آی»، گفته است: فرانسه همچنان نسبت به مجازات دولت سوریه به دلیل استفاده از تسلیحات شیمیایی، مصمم است. اگر روند کنونی دیپلماسی با شکست مواجه شود، گزینه نظامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فرانسه به همراه انگلیس اصلی‌ترین مخالفان دولت سوریه هستند و بیشترین تلاش‌ها را برای تقویت مخالفان و تضعیف حکومت سوریه انجام داده‌اند. پاریس پیش‌نویس قطعنامه را یک روز پس از آن به شورای امنیت برد که روسیه طرح نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه را ارائه کرد. دولت سوریه این طرح را پذیرفته و آمریکا نیز اعلام کرده است تا مشخص شدن تکلیف این طرح، گزینه نظامی را متوقف می‌کند.
مسکو می‌گوید پیش‌نویس قطعنامه‌ای که پاریس به شورای امنیت برده، «تله»‌ای است که با هدف هموار کردن مسیر استفاده از قوای نظامی علیه سوریه طراحی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار