امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46623
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس کمیته اجرایی کشورهای کشورهای همسود در اجلاس شانگهای شرکت خواهد کرد. «سرگی لبداف» رئیس کمیته ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس کمیته اجرایی کشورهای کشورهای همسود در اجلاس شانگهای شرکت خواهد کرد.

«سرگی لبداف» رئیس کمیته اجرایی کشورهای همسود امروز وارد بیشکک می‌شود و قرار است که در اجلاس شانگهای حضور یابد.

به گفته منابع آگاه، به همراه لبداف «سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و جمعی از شخصیت‌های برجسته روسیه نیز وارد بیشکک خواهند شد.

کارشناسان بر این باورند، مشارکت مدیران کمیته‌های اجرایی سازمان همسود به همراه وزرای خارجه و نمایندگان سازمان ملل، سازمان پیمان امنیت جمعی، اوراسیا، و اتحادیه اروپا نیز بر اهمیت این اجلاس خواهد افزود.

موضوع همگرایی در بحث انرژی و همچنین بررسی تحولات سوریه و بحث برسر ذیرش اعضای جدید (ایران، پاکستان و هند) از مهمترین محورهای مورد بحث در نشست آتی سران سازمان همکاری‌ شانگهای در بیشکک خواهد بود.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و رؤسای جمهور ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت خواهند کرد.

سازمان همکاری شانگهای سازمانی میان‌دولتی است که برای همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی تشکیل شده‌است. این سازمان در سال 2001 توسط رهبران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان پایه‌گذاری شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها