امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46629
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، گالری‌ها و مراکز نمایشگاهی تهران از روز جمعه 22 شهریورماه پذیرای نمایشگاه‌های تازه‌ای در شاخه‌های پوستر، نقاشی، ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، گالری‌ها و مراکز نمایشگاهی تهران از روز جمعه 22 شهریورماه پذیرای نمایشگاه‌های تازه‌ای در شاخه‌های پوستر، نقاشی، عکس و مجسمه‌ می‌شوند.
 


 

موزه امام علی(ع)

«پیوتر کونتسه» رئیس هیئت داوران مهمترین دوسالانه پوستر جهان قرار است با حضور در ایران روز 22 شهریورماه پوسترهایش را در موزه امام علی (ع)‌ به نمایش بگذارد.

موزه امام علی (ع) با نمایش آثار این طراح شناخته شده لهستانی،‌ سعی در آشنایی بیشتر طراحان ایرانی با یکی از سرامدان پوستر جهان و همچنین مروری بر پوسترهای فرهنگی و اجتماعی این هنرمند جهانی دارد.

قرار است در کنار نمایش آثار این هنرمند‌ نشستی پژوهشی و ورک شاپی با حضور پیوتر کونتسه نیز در این موزه برگزار شود.

این نمایشگاه 70 اثر از دوره‌های مختلف کاری این هنرمند به نمایش درخواهد آمد که رویکرد این پوسترها بیشتر فرهنگی و اجتماعی است.

نمایشگاه پوسترهای «پیوتر کونتسه» با همکاری موزه امام علی (ع)‌و بخش فرهنگی سفارت لهستان در تهران برگزار می‌شود.
 
گالری‌های نامی،‌بهار و تابستان (خانه هنرمندان ایران)

خانه هنرمندان ایران روز 22 شهریورماه گالری‌های نامی، بهار و تابستان خود را در اختیار انجمن هنرمندان مجسمه ساز قرار داده است تا نمایشگاهی از آثار اعضای خود را با عنوان «سنگ و چوب» به نمایش بگذارد.

در این نمایشگاه بیش از 40 اثر از آثار 28 عضو انجمن مجسمه‌سازان با استفاده از سنگ و چوب به نمایش درخواهد آمد.

آثار برگزیده این نمایشگاه با داوری محمدحسین عماد، سیمین اکرامی و سعید شهلاپور از میان 147 اثر رسیده انتخاب شده است.

نمایشگاه «سنگ و چوب» از 22 تا 30 شهریور در نگارخانه‎های بهار، تابستان و نامی خانه هنرمندان برپاست.

گالری زمستان (خانه هنرمندان ایران)

بابک برزویه از عکاسان سینمایی کشورمان است که قرار است روز جمعه 22 شهریورماه مجموعه‌ای از آثارش را در قالب عکس‌های مفهومی در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران به نمایش بگذارد.

این نمایشگاه به شکلی متفاوت به مفهوم «نقش اول» می‌پردازد.
گالری آتبین

گالری آتبین روز جمعه 22 شهریورماه میزبان نمایشگاهی با عنوان «مولوی پلاک 831 » است که شامل عکس‌هایی از مجتبی سرانجام‌پور است.

در این نمایشگاه 16 قطعه عکس درباره مردم ترکیه و تصاویری از سماع به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه تا دوم مهرماه ادامه دارد. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت 16 تا 19 به گالری آتبین در خیابان ولیعصر، ضلع جنوبی چهاراه پارک وی، کوچه خاکزاد مراجعه کنند.
 
 


 

موزه هنرهای معاصر فلسطین

نمایشگاه عکس «سرزمین مقدس» با موضوع معماری بیت‌المقدس در موزه هنرهای معاصر فلسطین برپاست.

این نمایشگاه با همکاری دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه وابسته به مجلس شورای اسلامی، مرکز مطالعات فلسطین نهاد ریاست جمهوری و موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار شده است و شامل 40 عکس از معماری بیت‌المقدس به همراه فیلمی است که در سال 2010 از این شهر گرفته شده است.

در این نمایشگاه، از تصاویر سیاه - سفید که متعلق به دهه 80 سال 1800 میلادی است تا عکس‌های رنگی که در سال‌های اخیر گرفته شده به چشم می‌خورد و می‌توان تغییراتی که در معماری و فضای شهری مسجدالاقصی و این شهر مقدس رخ داده، مورد بررسی قرار داد.

فیلمی که در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید، متعلق به سال 2010 است که حضور سیاحان و زندگی شهری در پشت دیوار حائل و در بخش صهیونیست نشین را روایت می‌کند. دیوار حائل نیز در تصاویر بیانگر تفاوت بارز زندگی شهروندی میان دو قشر مسلمانان و یهودیان است.

نمایشگاه عکس «سرزمین مقدس» تا 11 مهر ادامه دارد. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌‌توانند به نشانی میدان فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، تقاطع خیابان بزرگمهر، شماره 74 مراجعه کنند.

ساعات بازدید از این نمایشگاه به غیر روزهای تعطیل «شنبه تا چهارشنبه» ساعت 10 تا 17 و روزهای پنجشنبه ساعت 10 تا 15 است.
گالری هما

نمایشگاه انفرادی عکس‌های علیرضا چیتایی با عنوان «کنش درون» در گالری هما برپاست.

علیرضا چیتایی در این نمایشگاه 14 فتومونتاژ را در ابعاد 70×100 سانتیمتر به نمایش گذاشته است.

وی در بخشی از یادداشت عکاس برای این نمایشگاه می‌نویسد: «در فضایی بی‌زمان و بی‌مکان، از میان سایه‌هایی تیره موجوداتی غریب خود را نمایان می‌سازند و با چشم‌هایی آغشته به شک و تردید به من می‌نگرند و پس از لحظه‌ای کوتاه از نظر پنهان می‌شوند. به یکی از آنها نزدیک می‌شوم. به آرامی دستم را به سمت بدن پوشیده از خزش می‌برم، می‌خواهم لمسش کنم، بدن سبکش از تعادل خارج می‌شود و به روی زمین می‌افتد. انگار سال‌ها پیش از این مرده است. در درونم خلائی ایجاد می‌شود.»

این نمایشگاه تا 26 شهریورماه جاری همه روزه از ساعت 11 تا 19 دایر است.

گالری هما در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، واحد 1 واقع است.
گالری گلستان

گالری گلستان این روزها میزبان بیست و یکمین دوره نمایشگاه  «صد اثر ، صد هنرمند» است.

این نمایشگاه در پنج روز نخست برپایی بیست و یکمین دوره اش موفق به فروش 570 میلیون تومان شده است.

در این رویداد که از 15 شهریورماه آغاز شده است، دو اثر انتزاعی سهراب سپهری به ترتیب به مبلغ 250 میلیون تومان و 160 میلیون تومان به فروش رفتند علاوه بر این آثار هنرمندانی نظیر سید محمد احصایی، فریده لاشایی، جعفر روح بخش، ایرج زند، مش اسماعیل، نصرت الله مسلمیان ... نیز در روز افتتاحیه در مجموع به مبلغ 520 میلیون تومان خریداری شدند. در روزهای بعدی، مجموع فروش آثار تا عصر سه شنبه به 570 میلیون تومان ارتقا یافته است.

بیست و یکمین «صد اثر صد هنرمند» تا 4 مهرماه دایر است و در آن 177 اثر از حدود 170 هنرمند چهار نسل هنر معاصر ایران در زمینه های نقاشی، نقاشی خط و مجسمه در معرض تماشا و فروش قرار گرفته است.

گالری گلستان در خیابان دروس ،خیابان کماسایی ،پلاک 34  واقع است.
 
گالری شیرین
گالری شیرین نیز تا 26 شهریورماه میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های ساغر مسعودی با عنوان «ایست» است.

در این نمایشگاه 48 اثر با تکنیک میکس میدیا در ابعاد مختلف و با موضوع کودکان کار و با مفاهیم زندگی و امید به نمایش گذاشته شده است.

گالری شیرین در خیابان ولنجک، خیابان هجدهم، پلاک 9 همه روزه از ساعت 11 تا 20 آماده بازدید علاقه‌مندان است.
 
سرای هنر (فرهنگسرای نیاوران)

نمایشگاه نقاشی «میترا توکلی » با عنوان «فانوس نگاه » جمعه 22 شهریور در سرای هنر فرهنگسرای نیاوران گشایش می یابد .

توکلی در این نمایشگاه 20 اثر از نقاشی های  رئال خود رادر سایز های متفاوت از 30 در 40 تا 120 در 100  به نمایش می گذارد. 

میترا توکلی این روزها به نقاشی از زندگی پر رمز و راز و مملو از رنگ عشایر روی آورده و زن های عشایر را سوژه خود قرارداده است.

وی فرش بافی ،نخ ریسی و اسب سواری زنان عشیره را به تصویر در آورده است. این هنرمند آثارش را از روی عکس کار می کند و سال هاست به خلق آثار رئال در این زمینه مشغول است . میترا توکلی در این نمایشگاه دو اثر را به نمایش می گذارد که با تکنیک میکس مدیا خلق کرده تا برجستگی و قابل لمس بودن بعضی زوایای اثر به درک مخاطب از موضوع کمک کند.

نمایشگاه نقاشی «فانوس نگاه » تا ۷ مهر ماه در سرای هنر فرهنگسرای نیاوران برپاست و علاقه‌مندان می توانند همه روزه از ساعت 15 تا 22 از این آثار دیدن کنند.
 موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر تهران نیز این روزها میزبان نمایشگاه بزرگی از آثار ۸ هنرمند جنبش سقاخانه‌ای در ایران است.

در این نمایشگاه آثاری از هشت هنرمند مکتب سقاخانه شامل منصور قندریز،‌ حسین زنده‌رودی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، پرویز تناولی، ناصر اویسی، ژازه طباطبایی و صادق تبریزی روی دیوار رفته است که همه این آثار دو بعدی و شامل نقاشی،‌طراحی و چاپ است به جز آثار تناولی و ژازه طباطبایی که آثار حجمی آن‌ها نیز در این نمایشگاه پیش روی مخاطبان قرار دارد.

در این نمایشگاه حدود 100 اثر به نمایش درآمده است که بخش بزرگی از این آثار از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران انتخاب شده و بخش دیگری هم از گنجینه موزه امام علی (ع) و آرشیو شخصی  صادق تبریزی شامل آثار خود این هنرمند گردآوری شده است.

این نمایشگاه به مدت ۲ ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برپاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها