امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46645
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، کارشناسان سازمان ملل در گزارشی تأکید کردند که جنگجویان خارجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، کارشناسان سازمان ملل در گزارشی تأکید کردند که جنگجویان خارجی در سوریه جنایت جنگی مرتکب شده‌اند و اقدام به آدم ربایی و حمله به مناطق مسکونی کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است که ادعاهایی وجود دارد که نشان می‌دهد حکومت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده اما دلایل قاطعی برای اثبات آن نداریم.

کارشناسان سازمان ملل همچنین حکومت سوریه را متهم کرده‌اند که در سوریه غیر نظامیان و بیمارستان ها را هدف قرار داده‌‌اند.

این در حالی است که وزارت خارجه روسیه تأکید کرده بود که اسناد و دلایلی را در اختیار شورای امنیت قرار داده که نشان می‌دهد معارضان سوری چندبار از سلاح شیمیایی غیر قانونی در سوریه استفاده کرده‌اند.

گزارشی که امروز منتشر شده، مربوط به بازه زمانی 15 می تا 15 جولای است و کمیسیون تحقیقات سازمان ملل به ریاست «پائولو پینیرو» آن را منتشر کرده است.

سازمان ملل احتمالا تا هفته آینده نتایج اولیه بررسی‌های کمیته حقیقت‌یاب در مورد حادثه حمله به منطقه «غوطه» در حومه دمشق را نیز منتشر می‌کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار