امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46654
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 50
کیهان هاشم‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، دریا را از جمله جاذبه‌های گردشگری گیلان دانست و اظهار کرد: گیلان 300 کیلومتر ساحل دارد و ...

کیهان هاشم‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، دریا را از جمله جاذبه‌های گردشگری گیلان دانست و اظهار کرد: گیلان 300 کیلومتر ساحل دارد و اکنون 35 درصد آن را به منظور ایجاد طرح‌های سالم‌سازی دریا مدیریت می‌کنیم.

وی به فعالیت 63 طرح سالم‌سازی دریا در ابتدای تابستان امسال در گیلان اشاره کرد و افزود: 75 طرح جدید سالم‌سازی دریا راه‌اندازی شده و به 138 طرح افزایش پیدا کرده است.

هاشم‌نیا هزینه طرح‌های سالم‌سازی دریای گیلان را بالغ بر 15 میلیارد تومان در سال‌های گذشته دانست و تصریح کرد: امسال هزینه طرح‌های سالم‌سازی دریا به 1.5 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه سالانه بین 60 تا 130 نفر در ساحل استان غریق داشتیم، اضافه کرد: امسال با مدیریت ساحل تعداد غرق‌شدگان کاهش پیدا کرده ضمن اینکه اشتغالزایی بیشتر شده است.

وی بر مدیریت یکپارچه در ساحل گیلان تاکید کرد و گفت: امسال بحران غریق در ساحل استان نداشتیم.

هاشم‌نیا تملک بر دریا و حریم ساحل را به عهده دولت دانست و یادآور شد: مدیریت ساحل به منظور استفاده عمومی به ارائه‌کنندگان خدمات در این مناطق سپرده می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در ساحل گیلان، اظهار کرد: امسال جنگ شادی توسط سپاه در طرح‌های سالم‌سازی دریا اجرا شده است.

وی بر استفاده بهینه از دریا و ساحل گیلان تاکید کرد و افزود: روزانه یک میلیون گردشگر در تعطیلات اخیر در استان اقامت کردند و این امر نیازمند مدیریت یکپارچه است.

هاشم‌نیا خواستار استقرار سازمان عمران سواحل شمال در گیلان شد و خاطرنشان کرد: فرمانداران تاکنون به خوبی توانسته‌اند ساحل دریا را مدیریت کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌های رشت و لنگرود در ساماندهی ساحل دریا عملکرد خوبی دارند، تصریح کرد: خدمات با کیفیت باید در 300 کیلومتر ساحل امن و سالم استان به گردشگران ارائه شود.

وی اجرای طرح‌های سالم‌سازی دریا را سبب رونق گردشگری خواند و بیان کرد: بخش خصوصی مشارکت خوبی در ایجاد طرح‌های سالم‌سازی دریا داشته است.
انتهای پیام/84001/ذ30 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها