امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46661
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز نیز پس از پایان جلسه هیئت دولت وزرای کابینه یازدهم در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز نیز پس از پایان جلسه هیئت دولت وزرای کابینه یازدهم در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سئوالات آنان پاسخ دادند.

*وزیر فرهنگ: ممیزی کتاب یک وظیفه حاکمیتی است

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز و پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ممیزی کتاب و فیلم برداشته می‌شود، گفت: ممیزی کتاب یک وظیفه حاکمیتی است و باید در انحصار دولت باشد. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در اسرع وقت به ناشران برای ممیزی کتاب جواب داده شود تا ناشر یک سال منتظر جواب خود باقی نماند.

وی همچنین افزود: من هیچ صحبتی درباره ممیزی فیلم و یا حذف آن نکردم.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوال دیگری درباره تعیین مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و معاون فرهنگی وزیر ارشاد، گفت: این دو گزینه در آینده نزدیک انتخاب خواهند شد.

جنتی در پاسخ به سوال دیگری درباره بحث حمایت از حضور کتاب‌های منتشر شده در ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: مقدمات این کار فراهم شده است و ما امیدواریم بتوانیم حمایت خوبی در این باره داشته باشیم.

جنتی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه از مصوبات روز یکشنبه هیئت دولت مواردی به بحث فرهنگ مرتبط بوده است و یا نه، گفت: یکی از مصوبات روز یکشنبه مربوط به زیر نظر قرار دادن کتابخانه‌ها و هیئت‌های امنا کتابخانه‌های عمومی و انتقال آن به شهرداری‌ها بود تا از تصدی‌گری دولت در این باره کاسته شود.

* سخنگوی دولت: مهلت به وزرا برای ارائه گزارش حادثه اتوبان قم - تهران

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران  با تشریح مصوبات امروز هیئت این جلسه، با اشاره به حادثه آزادراه تهران- قم و کشته شدن تعدادی از هموطنانمان گفت: در جلسه امروز وزرای راه و شهرسازی، صنعت،‌معدن و تجارت و بهداشت و درمان گزارش خود را درباره این حادثه ارائه کردند.

وی افزود: با توجه به ابعاد این حادثه رئیس‌جمهور تاکید کردند که گزارش اولیه از دلایل به وقوع پیوستن این حادثه از سوی وزرای کشور و صنعت اعلام شود که باید به صورت جامع درباره دلایل به وقوع پیوستن این حادثه و راهکارهایی که می‌توان منجر به پیشگیری از وقایع مشابه منجر شود، باشد.

سخنگوی هیئت دولت در ادامه سخنان خود همچنین با اشاره به گزارش وزیر نیرو از وضعیت آب کشور گفت: در این گزارش که در جلسه هیئت دولت مطرح شد، آخرین وضعیت سدها و منابع آبی کشور تشریح شد.

وی افزود: در این راستا مقرر شد تا تمام تلاش دولت صرف تامین منابع آب کشور و همچنین منابع سدها باشد و در این باره نیز ماموریتی به وزارت نیرو محول شد.

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی دولت در خصوص تعیین قیمت خرید هزینه محصولات کشاورزی گفت: در این گزارش قیمت خرید تضمینی برای بیش از 20 محصول کشاورزی به خصوص گندم تعیین شد.

*تصویب قیمت هزار و 50 تومان برای خرید هر کیلو گندم

وی افزود:‌هم اکنون قیمت گندم وارداتی خارج از کشور برای ما در حدود 800 تومان تمام می‌شود که با احتساب هزینه حمل به سیلو هزینه تمام شده  به 850 تومان می‌رسد، از این رو دولت قیمت 1050 تومان را برای خرید هر کیلو گندم در نظر گرفته است.

نوبخت در ادامه سخنان خود با اشاره به بررسی نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در جلسه امروز هیئت دولت گفت:‌همانگونه که مستحضر هستید از 28 آذر ماه 1389 قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا شده و تا الان نزدیک به 3 سال از اجرای آن می‌گذرد.

وی افزود: بر طبق این مصوبه قرار بود تا حامل های انرژی با قیمت 90 درصد قیمت فوق خلیج فارس عرضه شود و از درآمد آن برای اختصاص منابع پرداخت نقدی استفاده شود.

در ادامه نوبخت با تاکید بر اینکه باید اجرای این قانون به طور دقیق آسیب‌شناسی شود، گفت:‌ما باید ببینیم که آیا پرداخت 45 هزار و 500 تومان به 76 میلیون نفر تاکنون در مسیر صحیحی قرار داشته است یا خیر.

وی افزود: امروز دوستان ما در سازمان هدفمندی یارانه‌ها با حضور در جلسه هیئت دولت به ارائه گزارشی از نحوه اجرای این قانون پرداختند تا با استفاده از آن بتوانیم در اجرای مرحله سوم هدفمندی یارانه‌ها، کارایی بیشتری داشته باشیم.

* وزیر دادگستری: جداسازی محکومین مواد مخدر از مجرمین عادی

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی با اشاره به جداسازی محکومین عادی و طبقه‌بندی آنان گفت: به طور حتم این مسئله مورد نظر ما نیز هست، چرا که با افزایش امکانات می‌توانیم زندان‌ها را طبقه‌بندی کنیم. وی افزود: چنین مسئله‌ای سبب می‌شود تا امکان تکرار جرم کاهش پیدا کند و امکان جرم‌زدایی در زندان‌ها فراهم شود. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره جداسازی محکومین مواد مخدر از مجرمین عادی گفت: جدا کردن مجرمان موادمخدر در اردوگاه‌های جداگانه می‌تواند زمینه اصلاح و بهبود هرچه‌ بهتر و مدیریت آنان را فراهم کند.

*سرپرست وزارت علوم: عزل و نصب‌ها ادامه دارد

سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فن‌آوری در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره موضع‌گیری خود پیرامون فتنه سال 88 گفت:‌من تاکنون در این باره هیچ مصاحبه‌ای نداشته‌ام و نظرات خود را در این خصوص در روز رای اعتماد به نمایندگان محترم ارائه خواهم کرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود عزل و نصب‌ها در مجموعه وزارت علوم پایان یافته است، افزود: من چنین مسئله‌ای را نگفته‌ام و تنها به این نکته اشاره کرده‌ام که عزل و نصب‌ها در حد نیاز و ضرورت خواهد بود.

سرپرست وزارت علوم ادامه داد: ما در مجموع چهار مورد عزل و نصب داشته‌ایم که دو مورد آن مربوط به دانشگاه‌ها و دو مورد دیگر آن مربوط معاونت‌ها بوده است و با توجه به وجود 300 دانشگاه در کشور عزل و نصب چندانی صورت نگرفته است.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره شکایت دختران دانشجو به دیوان عدالت اداری درخصوص سهمیه‌بندی جنسیتی گفت: وزارت علوم با سهمیه‌بندی جنسیتی مخالف است و امیدواریم در سال‌های آینده شاهد این مسئله نباشیم.

توفیقی درباره حضور رئیس‌جمهور در مراسم آغاز سال دانشگاه‌ها گفت: امیدواریم بتوانیم مراسمی را با حضور آقای روحانی به عنوان مراسم بازگشایی دانشگاه‌ها داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا وزیر علوم تا زمان آغاز بازگشایی دانشگاه‌‌ها معرفی می‌شود گفت: تصمیم‌ در این باره برعهده رئیس جمهور است ولی گمان نکنم که این اتفاق تا آن زمان بیفتد.

*ظریف: ملاقاتی با مقامات آمریکایی در نیویورک برنامه‌ریزی نشده است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مذاکرات آینده ایران و 1+5 گفت: براساس تماس تلفنی که با کاترین اشتون، قرار است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کنیم.

وی با اشاره به اینکه چهارچوب‌های مذاکره بین ما غرب پیش از این به صورت شفاف اعلام شده است، گفت: ما تنها زمانی می‌توانیم صلح‌آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای خود را به دنیا نشان دهیم که حقوق مردم ایران در این‌باره به خوبی رعایت شود.

وزیر امور خارجه گفت: اصولاً تنها زمانی می‌توان نسبت به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشور اطمینان داشت که به صورت صلح‌آمیز و به صورت آشکار به کار گرفته شده باشد.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا ملاقاتی بین مقامات ایران و آمریکا در حاشیه سازمان ملل صورت خواهد گرفت، گفت: چنین برنامه‌ای به هیچ عنوان تنظیم نشده است البته آمریکا عضو 1+5 است و در این قالب با مقامات جمهوری اسلامی ایران مذاکره داشته‌اند.

وی افزود: اگر اراده سیاسی برای حل این مشکلات وجود داشته باشد ما آماده‌ایم تا در این باره و در قالب 1+5 گفت‌وگو کنیم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود روزنامه الحیات متن نامه اوباما به ایران را منتشر کرده است، گفت: به نظر من آن چیزی که باید از مطبوعات اعلام شود، رسانه‌ای خواهد شد چرا که به غیر از شفافیت مباحث مرتبط با امور دیپلماتیک غرب، هرچیزی در این حوزه باید مسیر خود را طی کند و  مطلب روزنامه الحیات در این باره درست نیست.

*وزیر کشور: تصمیمی درباره معاون امنیتی گرفته نشده است

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تعیین استانداران گفت: انتصاب استانداران روال عادی خود را طی می‌کند و به موقع این کار انجام خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا آقای کواکبیان برای استانداری سمنان مطرح است یا خیر گفت چنین چیزی مطرح نیست.

وزیر کشور گفت:در مورد انتصاب معاون امنیتی وزارت کشور یا ابقای معاون فعلی هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی در جواب سوالی درباره حادثه تاسف‌بار قم نیز تصریح کرد: استاندار ما در قم از اول وقت پس از حادثه دیروز تمام امکانات خدماتی و بیمارستانی را تجهیز کرده است و به شکر خدا سرویس‌دهی خوبی ارایه شد.

وی با بیان این‌که حادثه قم بسیار غم‌بار بود، گفت: معاون امنیتی خود را مامور کرده‌ام که گروه کارشناسی تشکیل دهد و رسیدگی‌های لازم انجام شود تا کسانی که در این مسئله کوتاهی کردند و یا مقصر هستند شناسایی شوند و گزارش آن داده شود.

رحمانی‌فضلی با اشاره به این‌که رسیدگی به حادثه قم امروز در جلسه هیات دولت توسط آقای روحانی مطرح شد، افزود: قرار شد وزارت مسکن وشهرسازی راه و صنایع و وزارت کشور پس از انجام بررسی‌های لازم جمع بندی‌های لازم را انجام دهند و گزارشی در این ارتباط به مردم ارائه شود.

*ابتکار: اجرایی شدن برنامه‌های کوتاه مدت 100 روزه با هدف اعتلای محیط زیست

عصومه ابتکار معاون رییس جمهور که روز گذشته با حکم رئیس جمهور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده گرفت در نخسین روز فعالیت خود در مصاحبه با خبرنگاران گفت: کشورهایی که می‌خواهند به سوی تعالی حرکت کنند باید محیط زیست را همگام با توسعه پیش ببرند و در نهایت به یک مدیریت پایدار در تمامی عرصه‌ها از جمله عرصه‌های حفاظت از طبیعت برسند.

وی ارتقای کیفیت زندگی مردم را در کنار رشد اقتصادی و فعالیت ‌های صنعتی در کشور ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد : معضل آلودگی هوا نیز با همکاری سایر دستگاههای ذیربط و مردم برطرف شود.

ابتکار با بیان اینکه دغدغه‌ های زیادی در عرصه محیط زیست وجود دارد، گفت : باید جدی‌تر از گذشته برای حل این مشکلات گام برداشت . رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در جمع مدیران این سازمان با ابراز خرسندی از این که مجددا کار خود را حوزه محیط زیست آغاز کرده است، از آقای محمدی زاده رئیس پیشین سازمان محیط زیست و تلاشها و اقدامات موثر زیست محیطی کارکنان این سازمان تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: عصر نوینی از تحول در برنامه‌ها، رویکردها و فعالیت‌ها در سازمان محیط زیست پیش‌رو داشته باشیم.

ابتکار، از اجرایی شدن برنامه‌های کوتاه مدت 100 روزه با هدف اعتلای محیط زیست در این سازمان خبر داد و گفت : برنامه بلندمدت کاملاً مشخص است و در وقت خود ارائه می‌شود. وی افزود: در مرحله نخست از معاونان و مدیران محیط زیست گزارش عملکرد خواهم گرفت که این امر از همین امروز آغاز می‌شود طوری که امروز معاون توسعه مدیریت و حقوقی سازمان محیط زیست گزارش خود را ارائه خواهد داد..

*واعظی: تشکیل کمیته‌ای ویژه برای رسیدگی به صفحات فیس‌بوک دولتی‌‌ها

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سؤالی درباره انتساب صفحاتی از شبکه اجتماعی فیس بوک به وزرا و اعضای هیئت دولت گفت: کمیته‌ای در این باره در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شده است تا به این مسئله رسیدگی کند.

وی افزود: خانم الهام امین زاده نیز با من تماس گرفت و گفت: صفحه فیس بوک به نام وی متعلق به ایشان نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها