امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46665
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش فارس، سخنگوی رئیس جمهور افغانستان در یک کنفرانس خبری با انتقاد از انتشار اخباری مبنی بر احتمال سفر برخی رهبران سیاسی افغان به آمریکا برای ...

به گزارش فارس، سخنگوی رئیس جمهور افغانستان در یک کنفرانس خبری با انتقاد از انتشار اخباری مبنی بر احتمال سفر برخی رهبران سیاسی افغان به آمریکا برای رایزنی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: شرم‌آور است که افغان‌ها پس از 11 سال هنوز نمی‌توانند در مورد انتخابات در داخل افغانستان گفت‌وگو کنند.

این مقام افغان گفت: انتخابات یک موضوع ملی است و نباید درباره آن در بیرون از افغانستان تصمیم گرفته شود.

وی در ادامه اظهارات خود با رد دوباره اظهارات «جیمز دابینز» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان درخصوص اینکه در افغانستان جنگ داخلی جریان دارد،  گفت: رئیس جمهور افغانستان در دیدار با «جیمز کانینگهام» سفیر آمریکا و «جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو، در خصوص اظهارات جیمز دابینز از آنان خواستار توضیح بیشتر در این رابطه شد.

فیضی تصریح کرد: رئیس جمهور افغانستان نگرانی عمیق دولت افغانستان را در این مورد ابراز داشت و خواستار توضیح آمریکا در ارتباط با این اظهارات شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های افغانستان و صفحات اجتماعی خبرنگاران این کشور، قرار است شماری از اعضای برجسته اتحاد انتخاباتی به آمریکا بروند.

به نقل از خبرگزاری «افغان پیپر» بر مبنای این خبرها اطلاعاتی وجود دارد که در آینده نزدیک «احمد ضیا مسعود»، «محمد محقق»، «امرالله صالح» و «ژنرال دوستم» به آمریکا سفر خواهند کرد.

گفته شده این افراد به نمایندگی از اعضای «اتحاد انتخاباتی» به دعوت سناتوران آمریکایی به واشنگتن سفر می‌کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها