امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46666
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 122
«کریم النوری» مشاور وزیر حمل و نقل عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهارداشت: مسئولان هواپیمایی ...

«کریم النوری» مشاور وزیر حمل و نقل عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهارداشت: مسئولان هواپیمایی عراق به طور پراکنده، هواپیماهای ایرانی را که عازم سوریه هستند، مورد بازرسی قرار می دهند و تا کنون چیزی جز دارو و کمک های انسانی پیدا نکرده اند.

وی افزود: عراق بر اساس پایبندی به توافقنامه بین المللی مبنی بر جلوگیری از کمک تسلیحاتی به طرفهای درگیر در سوریه، هواپیماهای ایرانی را مورد بازرسی قرار داده است.

النوری تصریح کرد: بازرسی هواپیماهای ایرانی، تصمیمی است که از سوی دولت عراق اتخاذ شده است و هدف از آن جلب رضایت یک طرف و یا دشمنی با طرف دیگر و یا اعمال فشار بر طرف مشخصی نیست بنابراین عراق در این خصوص به طور مستقل تصمیم گرفته است.

وی در توضیح این مطلب افزود: عراق، بازرسی هواپیماها را آنگونه که خود مناسب بداند و به عبارت بهتر به طور پراکنده و غیر منتظره انجام می دهد.

این مسئول حمل و نقل عراق اظهار داشت: تا کنون بیش از 12 فروند هواپیمای ایرانی را مورد بازرسی قرار گرفته است که هیچ چیز جز دارو و کمک های انسانی شامل دارو و لباس پیدا نشده است  و چنانچه در این بازرسی ها سلاح کشف  شود، بی شک اقدامات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی در مورد اظهارات هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در خصوص اینکه عراق نمی تواند ایران را از ارسال سلاح به سوریه منع کند، گفت: مسئولان هواپیمایی عراق وظیفه دارند از حریم هوایی این کشور حمایت کنند و ما فعالیت خود را بر این اساس انجام می دهیم.

 النوری  تاکید کرد: ما اجازه نمی دهیم که سلاحی در اختیار یکی از طرفهای درگیر در سوریه قرار بگیرد.

وی در توضیح این مطلب افزود: ما مسئول بازرسی هواپیماها هستیم نه هیچ مرجع دیگری از همین رواعلام کرده ایم که در این خصوص هیچ کوتاهی  صورت نمی گیرد و اجازه نخواهیم داد که توافقنامه های بین المللی نقض شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها