امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46668
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سند همکاری استراتژیک امروز، چهارشنبه در پایان مذاکرات روسای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سند همکاری استراتژیک امروز، چهارشنبه در پایان مذاکرات روسای جمهور و هیئت‌های رسمی در منطقه «آلا- آرچا» به امضا رسید.
مقامات نهادهای رسمی چین و قرقیزستان در مجموع هفت سند در بخش‌های اقتصاد، تجارت، انرژی، بهداشت و آموزش امضا کردند.

توافقنامه در زمینه تخصیص 400 میلیون دلار برای اجرای طرح ساخت جاده «شمال – جنوب» قرقیزستان از سوی مقامات وزارت دارایی قرقیزستان و بانک صادرات و واردات چین به امضا رسید.

رئیس جمهوری قرقیزستان در پایان مراسم امضای اسناد رسمی در نشستی با خبرنگاران همکاری در بخش‌های حمل و نقل، ترابری، امنیت، مبارزه با تروریسم، افراطگرایی، و جدایی طلبی را از محورهای توافقات به دست آمده در مذاکرات با مقام عالی رتبه چین عنوان کرد.

رئیس جمهور چین نیز با ابراز خوشحالی از فرصت بازدید رسمی از قرقیزستان با خطاب به آتامبایف، گفت: این نخستین سفر من به‌ کشور شماست و آماده‌ام با جناب‌عالی همکاری نزدیک و روابط خصوصی برقرار کنم.جین پینگ اعلام کرد که برای افزایش سطح کیفی روابط میان 2 کشور تلاش‌های لازم را به خرج خواهد داد.

رئیس جمهور چین در ادامه سفر رسمی خود به‌ قرقیزستان، روز جمعه در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای نیز حضور پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها