امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46677
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در ادامه نشست 11 سپتامبر از نگاهی دیگر که ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در ادامه نشست 11 سپتامبر از نگاهی دیگر که امروز چهارشنبه در دفتر پایگاه خبری-تحلیلی دیده‌بان آمریکا برگزار شد با اشاره به موضوع اسنودن که ریشه آن به 11 سپتامبر برمی‌گردد، گفت: پیش از واقعه 11 سپتامبر چنین رصد، شنود و نظارتی را از سوی دولت آمریکا نداشتیم و آن موضوع بهانه‌ای شد برای رصد کلیه امور شهروندان آمریکایی.

وی با اشاره به ارائه نشدن هیچگونه شواهدی از سوی دولت آمریکا مبنی بر دست داشتن بن‌لادن و القاعده در حادثه 11 سپتامبر یادآور شد: این موضوع بسیار مهم است. چرا که با همین بهانه به افغانستان و پس از آن عراق حمله کردند.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که می‌تواند در سطح بین‌المللی وارد جنگ شده و هیچ سندی هم ارائه ندهد، اظهار داشت: کشوری به خودش اجازه می‌دهد قوانین بین‌المللی را نقض کند که جنگ عراق بدون تایید شورای امنیت سازمان ملل از نمونه‌های آن است.

ایزدی گفت: 60 درصد مردم آمریکا ادعاهای دولت درباره حادثه 11 سپتامبر را قبول ندارند، مردمی که شبانه‌روز تحت بمباران اطلاعاتی رسانه‌ای دولت در این خصوص بودند.

وی افزود: اگر دولت آمریکا پس از 11 سپتامبر از سوی جامعه جهانی مورد نقد قرار می‌گرفت که چرا به افغانستان و عراق حمله کرد، دیگر شاهد تصمیم‌گیری یک جانبه آنها درباره سوریه نبودیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به استفاده آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن نقاط مختلف دنیا، افزود: پس از 11 سپتامبر استفاده از این سلاح برای کشتار افراد رواج یافته و در داخل کشور نیز علیه مردم خودشان در حوزه اطلاعاتی از آن بهره می‌برند. استفاده از هواپیمای بدون سرنشین در دوره بوش هر چه 42 روز یکبار بود اما امروز هر 4 روز یکبار انجام می‌شود.

ایزدی با بیان اینکه در دوازدهمین سالگرد حادثه 11 سپتامبر هستیم خاطرنشان کرد: امروز گروهی که زمانی آمریکا برای نابودی‌شان وارد افغانستان و عراق شد در سوریه می‌جنگند و آمریکا از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها