امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46692
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی با اشاره به این که زیارتگاه‌های ائمه (ع) در دسترس مردم نیست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی با اشاره به این که زیارتگاه‌های ائمه (ع) در دسترس مردم نیست امامزاده‌های بافضیلت و باتقوا به عنوان محل مراجعه و پناهگاه مردم و رابطه بین مردم و امامان ما هستند، افزود: همه اینها رابطه بین مردم و خداوند هستند و از این دیدگاه عظمت خاص معنوی ایجاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم با حضور در این اماکن با خدا مرتبط می‌شوند و انرژی می‌گیرند و هیچ وقت مردم امامزاده‌ها را در برابر خداوند یک عامل مستقل نمی‌دانند بلکه با اذن و دستور پروردگار آنها را به عنوان ابواب الهی می‌دانند.

این استاد حوزه علمیه با بیان این که توسل به امامزاده‌ها نه تنها با توحید تضاد ندارد بلکه عین توحید است، گفت: همه آنها به اذن و امر خدا واسطه فیض الهی هستند و خدا دستور داده که مردم در روی زمین بیوت و پناهگاهی داشته باشند و از طریق آنها به او روی آورند.

هاشم زاده هریسی درخصوص علت هجمه رسانه‌های معاند به جایگاه امامزادگان، تصریح کرد: حضور در امامزاده‌ها دین مردم را تقویت می‌کند لذا خواه ناخواه دشمن نمی‌خواهد مردم از نظر دینی و معنوی تقویت شوند و بیوت الهی در روی زمین داشته باشند و ایمان‌شان قوی شود  بنابراین می‌خواهند این جایگاه را تضعیف کنند.

وی یادآور شد: حال که دشمن نمی‌خواهد این بیوت الهی آباد شود مسلمانان و عاشقان ولایت و خاندان نبوت باید در آبادسازی این بیوت قدم بردارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری آبادسازی بقاع متبرکه دارای سه بخش عنوان کرد و گفت: یک بخش در بعد پاکیزگی، ساخت و ساز، عمران و آبادانی و تجهیز این اماکن برای حضور مردم است، دوم اینکه از هر نقطه کشور به آنجا بروند و حضور یابند و اجتماع پیدا کنند و بخش سوم اینکه باید محتوا را برای زائران بالا ببریم و فعالیت فرهنگی در این اماکن پررنگ باشد تا ایمان و معرفت زائران بالا برود.

وی با اشاره به این که زیارت باید زائر را به خدا وصل کند، اظهار داشت: این زیارت وقتی ارزش معنوی پیدا می‌کند که شخص برای خدا و اجرای فرمان او و وصل شدن به خدا به زیارت برود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها