امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46697
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «ایمیل فیضی» در کنفرانسی خبری با اشاره به شرکت حامد کرزی در اجلاس همکاری‌های شانگهای گفت: رئیس جمهور افغانستان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «ایمیل فیضی» در کنفرانسی خبری با اشاره به شرکت حامد کرزی در اجلاس همکاری‌های شانگهای گفت: رئیس جمهور افغانستان هفته جاری به قرقیزستان سفر می‌کند.

این مقام افغان خاطر نشان کرد که این اجلاس 2 روزه از روز جمعه در «بیشکک» پایتخت قرقیزستان آغاز می‌شود و قرار است رئیس جمهور افغانستان در حاشیه این نشست، با رؤسای جمهور کشورهایی مانند، قرقیزستان، چین، روسیه و ایران ملاقات کند.

وی در ادامه اظهارات خود افزود که در این ملاقات‌ها در زمینه مسائل منطقه‌ای و مشکلات و تهدیدهای مشترک بحث و گفت‌وگو می‌شود.

به گفته سخنگوی رئیس جمهور افغانستان، همکاری برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، قاچاق مواد مخدر و دیگر مشکلات و تهدیدهای مشترک کشورهای عضو و ناظر شانگهای در این نشست بحث و تبادل نظر خواهد شد.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی شرکت خواهند کرد.

افغانستان، هند، ایران، پاکستان و مغولستان اعضای ناظر این سازمان هستند.

سازمان همکاری شانگهای سازمانی میان‌دولتی است که جهت فراهم آوری همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در سال 2011 تشکیل شده‌ است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها