امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46698
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید از تشدید تدابیر امنیتی در مراکز و تأسیسات حساس برون‌مرزی این کشور در آستانه سالگرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید از تشدید تدابیر امنیتی در مراکز و تأسیسات حساس برون‌مرزی این کشور در آستانه سالگرد حادثه 11 سپتامبر خبر داده است.

کاخ سفید در این بیانیه به کشته شدن چهار دیپلمات آمریکایی در بنغازی، لیبی در سال گذشته اشاره کرده است.

سال گذشته انتشار یک فیلم آمریکایی موهن به ساحت نورانی پیامبر اعظم (ص) موجب خشم مسلمانان و تظاهرات در کشورهای مسلمان‌نشین شد که در خلال آن چهار کارمند کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی کشته شدند.

دوات آمریکا ادعا کرده کشته شدن این چهار دیپلمات آمریکایی ارتباطی با احساسات ضدآمریکایی مربوط به فیلم مذکور نداشته، بلکه افراد حمله‌کننده قصد داشته‌اند در آستانه سالگرد رویداد 11 سپتامبر سال 2001 به کنسولگری آمریکا در لیبی حمله کنند.

کاخ سفید در این بیانیه اعلام کرده است: «رویدادهای سال گذشته که منجر به کشته شدن چهار نفر از آمریکایی‌های شجاع شد، واقعیت چالش‌هایی که ما با آنها در دنیا روبرو هستیم را یادآوری می‌کنند.»

دولت آمریکا در گزارش‌های رسمی اولیه از حادثه 11 سپتامبر سال 2001 ادعا کرد تروریست‌های القاعده با ربودن چهار فروند هواپیما به ساختمان‌های تجارت جهانی حمله کردند.

علی‌رغم این، دانشمندان مختلف در سالهای مختلف علمی این حادثه را مورد  بررسی قرار دادند. با آنکه حوزه‌های تخصصی دانشمندانی که حوادث 11 سپتامبر را بررسی می‌کردند، بسیار متنوع بود، نتایجی که آنها به دست می‌آوردند، در یک نقطه همگرا بود: دولت آمریکا در شرح واقعیات این حادثه صادق نبوده است.

انتهای پیام/ر     
 
برچسب ها:
آخرین اخبار