امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46699
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن‌پست در مطلبی به برآورد هزینه جنگ آمریکا علیه سوریه پرداخت و نوشت: دفتر بودجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن‌پست در مطلبی به برآورد هزینه جنگ آمریکا علیه سوریه پرداخت و نوشت: دفتر بودجه کنگره (CBO)، همان گونه که در مقابل بیشتر قوانین مهم عمل می‌کند، در تلاش است تا تاثیر مالی قطعنامه سنا در صدور مجوز برای استفاده از نیروی نظامی علیه دولت سوریه را مشخص کند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: روز دوشنبه،‌ این آژانس بیطرف، یک گزارش یک صفحه‌ای انحصاری، درباره این موضوع منتشر کرد. تحلیلگران میزان حمله به سوریه را چه میزان برآورد کرده‌اند؟ پاسخ کوتاه، به این گزارش کوتاه این است؛ «هیچ نظری وجود ندارد»!

در این گزارش آمده: دولت جزئیات اینکه چگونه از مجوز خود برای حمله به سوریه استفاده خواهد کرد، را بیان نکرده است، بنابراین، دفتر بودجه کنگره هیچ مبنایی برای ارزیابی و برآورد هزینه اجرای قطعنامه سنا ندارد.

به نوشته این روزنامه، توانایی دفتر بودجه کنگره برای تعیین هزینه واکنشِ نظامی نامحدودِ آمریکا، محدود است. با وجود این قطعنامه، کنگره تاکتیک‌های دفاعی ویژه‌ای را وضع نکرده و رئیس جمهور اوباما به عنوان فرمانده کل اجازه دارد هر زمان، مناسب دید، وارد عمل شود، حتی اگر مجوز کنگره را دریافت نکرده باشد.

واشنگتن‌پست در بخشی دیگری از مطلب خود آورده: هر چند کنگره بر اقدامات نظامی، نقش نظارتی ندارد،‌ اما،‌ قطعنامه سنا تلاش دارد تا برخی رهنمودها را برای حمله بالقوه نظامی به سوریه تعیین کند. این اقدام رئیس جمهور را مجاز می‌سازد تا حداکثر ظرف 90 روز از نیروی نظامی استفاده کند البته تنها بعد از اینکه او توانست ضرورت چنین واکنشی را اثبات کند. دولت همچنین باید راهبردی را برای مذاکره به منظور حل‌وفصل سیاسی این مسئله تدوین کند، سیاست آمریکا در قبال سوریه را بازبینی کند و در عین حال گزارش‌های متناوبی درباره پیشرفت اقدامات نظامی ارائه کند.

طبق گزارش این روزنامه، در طول جلسه هفته گذشته،‌ چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا در مقابل کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، یک برآورد تقریبی از هزینه اقدام نظامی علیه سوریه ارائه داد و گفت: بسته به گزینه‌های مختلف و نیز بسته به تصمیم رئیس‌جمهور، هزینه‌های متفاوتی را بررسی کردیم. احتمالا حدود ده‌ها میلیون دلار یا در این حدود هزینه بردارد.

واشنگتن پست نوشت: ظاهرا این دقیق‌ترین برآوردی است که اکنون در اختیار قانون‌گذاران و افکار عمومی آمریکا قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها