امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46701
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین الله‌کرم رئیس موسسه مطالعات آمریکا در نشست 11 سپتامبر از نگاهی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین الله‌کرم رئیس موسسه مطالعات آمریکا در نشست 11 سپتامبر از نگاهی متفاوت که صبح امروز در دفتر مطالعات خبری-تحلیلی دیدبان آمریکا گفت: جهان را می‌توان به قبل و پس از 11 سپتامبر تقسیم کرد، پیش از آن آمریکا در هیروشیما وناکازاکی هزاران نفر را کشت و هزاران نفر را مجروح کرد که 95 درصد آنها غیرنظامی بودند، در جنگ ویتنام هزاران نفر کشته شدند و در کوزوو نیز همینطور بود که قالب آنها غیرنظامیان بودند.

وی ادامه داد: پس از 11 سپتامبر نیز آمریکا در عراق و افغانستان کشتار غیرنظامیان را داشت که فصل مشترک همه این کشتارها استفاده از اورانیوم غنی‌شده و سلاح‌های شیمیایی است که نسل‌های بعدی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس موسسه مطالعات آمریکا با بیان اینکه آمریکا همچنین هیچ برخوردی با بکارگیری سلاح‌های فسفری و خوشه‌ای در لبنان و غزه از سوی رژیم صهیونیستی نکرد که 3 میلیون بمب خوشه‌ای را تنها ظرف 48 ساعت در جنوب لبنان فروریخت، خاطرنشان کرد: در مصر پس از انقلاب 1200 نفر کشته شدند اما آمریکا هنوز به کمک خود به ارتش این کشور ادامه می‌دهد. اما درباره کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه که هنوز ثابت نشده کار دولت بوده یا مخالفان به سرعت عکس‌العمل نشان داده و به نام کشتار غیرنظامیان قصد دارد وارد میدان شود که این رویکرد دوگانه قابل تأمل است.

الله‌کرم با بیان اینکه در جنگ تحمیلی نیز بیش از صد هزار نفر از نیروهای ایرانی در اثر حملات شیمیایی از دست رفتند، خاطرنشان کرد: در حلبچه و فاو آنقدر شیمیایی زدند که پس از حمله نیز اگر در آن منطقه حتی قدم می‌زدیم آلوده می‌شدیم.

وی خاطرنشان کرد: استراتژی‌‌های آمریکا منعی درباره کشتار غیرنظامیان نداشته که رفتارشان در جنگ‌های گذشته چنین چیزی را به خوبی نشان می‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها