امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46705
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  «النهار»، «اما بنینو» وزیر خارجه ایتالیا امروز از دولت سوریه خواست تا با امضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  «النهار»، «اما بنینو» وزیر خارجه ایتالیا امروز از دولت سوریه خواست تا با امضای کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی، به این پیمان بپیوندد.اچرا که این اقدام در راستای مراحلی است که باید طی شوند.

بنینو همچنین تاکید کرد که اسد مسئول حمله شیمیایی 21 آگوست است و امکان ارجاع این موضوع به دیوان کیفری جهانی را مطرح کرد اما در عین حال گفت که برای این اقدام باید موافقت شورای امنیت سازمان ملل متحد را جلب کند.

وزیر خارجه ایتالیا در عین حال گفت که گزینه نظامی باید در مرحله بعدی باشد اما باید در نظر گرفته شود.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها