امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46715
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مدرسه‌ای در جنگل یکی دیگر از تولیدات مرکز پویانمایی صبا است که در دو سری 13 قسمت 15 دقیقه‌ای به کارگردانی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مدرسه‌ای در جنگل یکی دیگر از تولیدات مرکز پویانمایی صبا است که در دو سری 13 قسمت 15 دقیقه‌ای به کارگردانی داود حدیثی تولید شده و هم اکنون در جدول پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

«حدیثی» در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه آموزش خلاقیت در کنار آموزش‌های دینی و مهارتهای زندگی از جمله مهم‌ترین مهارتهایی است که کودکان زیر 10 سال ایران می‌بایست به آنها مسلّط شوند تا با اتکا به این ابزارها بتوانند زندگی متعادلی را در کنار سایر مردم داشته و به رشد و شکوفایی کشور کمک کند. آموزش این مهارت را هدف انیمیشن «مدرسه‌ای در جنگل» قرار دادم.

حدیثی در ادامه افزود: علی رغم برداشت‌های غلطی که در جامعه از خلاقیت و روش‌های دستیابی به آن وجود دارد، این مهارت را همانند مهارت‌های دیگر می‌توان فرا گرفت و البته استعدادهای افراد نیز می‌تواند به این یادگیری سرعت و کیفیت ویژه ببخشند ولی به تنهایی عامل تعیین کننده نیستند. با توجه به این موارد و لزوم یادگیری این مهارت، تولید چنین برنامه‌هایی از اصلی‌ترین وظایف رسانه ملی است و حرکتی است که می‌بایست بدون وقفه ادامه یافته و سلسله برنامه‌های مشابه تولید شود تا کم کم تغییر ذائقه را در این عرصه در کشور شاهد باشیم، چرا که این موضوع خود به خود با اقبال فراوان خانواده‌ها مواجه است و جرقه‌ای از سوی رسانه می‌طلبد که به انفجار و گسترش این نیروی بالقوه که در ایرانیان کم هم نیست بیانجامد.

این کارگردان در پاسخ به این سئوال که چگونه می خواهید خلاقیت را در قالب یک برنامه تلویزیونی به کودکان آموزش دهیم؟ گفت: به خاطر داشته باشید که هیچ یک از عزیزانی که در تهیه محتوای این برنامه تلاش می‌کنند، داعیه این موضوع را ندارند که با تولید 26 قسمت انیمیشن 15 دقیقه‌ای می‌توان به کودکان این سنین خلاقیت را آموخت. بلکه به عنوان اولین برنامه‌ای که به این موضوع در کشور می‌پردازد، قصه داریم تا در قسمت‌های ابتدایی برنامه، کودکان را با فضای مجموعه آشنا کنیم و شخصیت‌های مجموعه را در دل آنها جا بدهیم، به شکلی که از تعقیب داستان‌های آنها لذت ببرند و افت و خیزهای آنها را در جریان‌های متفاوت داستانی دنبال کرده و نتایج برای آنها مهم باشد، در باقی قسمت‌ها نیز با طرح درسی از پیش تعیین شده، به بیان مهارت‌ها و تمرین‌هایی که به بروز و ظهور و نیز تقویت خلاقیت می‌انجامد بپردازیم.

داوود حدیثی عوامل ساخت انیمیشن «مدرسه‌ای در جنگل» را این گونه عنوان کرد: نویسنده: مهدی اسماعیلی/ استوری بورد: محمود نفیسی/ طراح فضا و رنگ: علی اصغر قربانی/ طراح فضا و رنگ: هادی طبس/ کاراکترsetup: سعید ایمانی/ مدل سازی: محمد کوچکی، علی اخباری، بهمن زارعی، سعید آقاخانی، رضا شفیعی، سمیرا سید نیلچی/ رنگ و بافت: امیر قاسمی، محمود فیض نژاد، میلاد مس اف، رضا شفیعی/ پویانمایی: مینو کلیایی، پیام مهماندوست، ملاحت زرین اقبال، حمید زیرکی/ نورپردازی و رندر: سجاد یوسفی/ کامپوزیت: محسن موسوی/ دستیار تولید: زهرا بلادی.

انیمیشن «مدرسه‌ای در جنگل» به سفارش مرکز پویانمایی صبا برای کودکان و با تکنیک سه بعدی برای پخش از تلویزیون ساخته می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار