امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46716
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 117
سامان صمیمی کنسرت مایستر گروه علیرضا قربانی درباره مشکلات و مسائلی که سبب اختلال در اجرای سانس دوم کنسرت علیرضا قربانی در همدان شد گفت: با وجود آنکه ...

سامان صمیمی کنسرت مایستر گروه علیرضا قربانی درباره مشکلات و مسائلی که سبب اختلال در اجرای سانس دوم کنسرت علیرضا قربانی در همدان شد گفت: با وجود آنکه عصر روز دوشنبه به صورت شفاهی قول صدور مجوز برای سانس دوم به برگزار کننده این کنسرت داده شده بود اما تا آخرین لحظات مجوز برای سانس دوم کنسرت علیرضا قربانی فراهم نشد و به همین سبب سانس دوم این اجرا برگزار نشد.

این نوازنده کمانچه درباره استقبال مخاطبان از این کنسرت گفت: بسیاری از مردم در روزهای قبل برای خرید بلیت اقدام کرده بودند اما به آنها گفته شده بود که بلیت تمام شده است اما پس از پیگیری متوجه شدیم علیرغم آنکه قرار بود این کنسرت در دو شب متوالی یعنی 19 و 20 شهریور و هر شب دو سانس اجرا شود تنها برای یک سانس و در تاریخ 19 شهریورماه بلیت فروشی شده بود علیرغم آنکه افراد بسیاری مشتاق به حضور در کنسرت بودند اما این امکان فراهم نشد.

صمیمی خاطرنشان کرد: همدان شهری است با مردمان فرهیخته مردمانی که عاشق فرهنگ هستند و بسیار حیف است که امکان برگزاری دوباره کنسرت در ساعت 21 نوزدهم نشد.

وی اظهار کرد: حتی علیرضا قربانی در روی سن به این نکته تاکید کرد که دلیل عدم اجرای سانس دوم برنامه را نمی‌دانم اما از عدم اجرا بسیار متأسفم.

سامان صمیمی در ادامه به این نکته تاکید کرد که امیدوارم با تغییر و تحولاتی که در دولت اتفاق افتاده در آینده کمتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

کنسرت مایستر گروه علیرضا قربانی با اشاره به مشکلاتی که در اجراهای شهرستانی وجود دارد گفت: اجرا در استان‌های مختلف که هر یک به سبب کمبود در امکانات خود مشکلات متنوعی را برای گروه‌های موسیقی ایجاد می‌کند.

صمیمی در توضیح مشکلات اجرا در شهرستان‌ها گفت: بسیاری از شهرستان‌ها حتی از امکاناتی چون صندلی نیز محروم هستند علاوه بر این در بسیاری نقاط کشور حتی سالن‌هایی که بتوان به دیده اغماض آن‌ها را مناسب برای اجرای کنسرت دانست وجود ندارد می‌توان این مشکل را یک معضل کلی دانست که در بسیاری از مواقع حتی مجبور هستیم لوازم و امکانات پخش صدا را از تهران به شهرستان‌ها منتقل کنیم.

شاید اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم باید بگوییم امکانات استاندارد برای اجرا را در هیچ شهرستانی نداریم.

وی در توضیح امکانات همدان برای اجرای کنسرت گفت: درست است که استاندارد نبودن سالن اجرا از نظر اکوستیک مشکل تازه‌ای نیست و ما امکان یک اجرای مطلوب را در هیچ شهرستانی نداریم اما شرایط و امکانات صوتی در حدی وجود داشت که لازم نباشد امکانات صوتی از تهران به همدان منتقل شود همچنین باید به این نکته اشاره کنم که امکانات اجرایی در همدان از بسیاری از شهرهای دیگر مطلوب‌تر بود.

بسیاری از استان‌ها هستند که با اجرای یک گروه موسیقی و حداقل امکانات لازم برای این موضوع بسیار فاصله دارند.

صمیمی بر لزوم هموار کردن شرایط برای اجرای موسیقی تأکید کرد و گفت: با وجود تمام کاستی‌ها باید اجازه دهیم گروه‌های موسیقی با کمترین موانع و مشکلات اجرایی و سهولت در کسب مجوز به استان‌ها سفر کنند به هر صورت نمی‌توان کاستی‌ها را به سرعت مرتفع کرد اما باید اجازه داد موسیقی اجرا شود همین موضوع سبب می‌شود تا اقتصاد موسیقی اندکی بهبود یابد و سرمایه‌گذاران به حمایت مالی از موسیقی تشویق شوند و متعاقبا برگزار کننده‌ها به فکر هموار کردن شرایط و امکانات و فراهم کردن سالن‌های مناسب برای اجرا خواهند افتاد اما مادامی که برگزاری یک کنسرت در شهرستان با مشکلات و موانع بی‌شماری مواجه است برگزار کنندگان ترجیح می‌دهند به کاری روی آورند که بازدهی مالی داشته باشد.

صمیمی ادامه داد: در هر حال هزینه‌های اقامت و نقل مکان گروه از تهران به یک شهرستان و هزینه‌های جانبی یک اجرا سبب می‌شود که تنها با یک سانس اجرا سودی عاید برگزار کننده نشود در واقع تمام سود یک برگزار کننده برای اجرا در سانس دوم و روزهای دوم است و در صورتیکه اتفاق و یا بی‌نظمی سبب شود که گروه تنها یک سانس اجرایی داشته باشد تنها ضرر عاید برگزار کننده خواهد شد. به هر صورت مادامی که شرایط اجرا در شهرستان‌ها مهیا نشود نمی‌توان انتظار تغییر امکانات را نیز داشت.

لازم به ذکر است که گروه علیرضا قربانی قرار بود در قالب جشنواره تابستانی همدان دو شب متوالی و در هر شب دو سانس به اجرای برنامه بپردازند که این موضوع به سبب عدم صدور مجوز برای گروه ممکن نشد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار