امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46724
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی بعد از ظهر امروز در آیین سی و دومین سالگرد شهادت آیت‌الله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی بعد از ظهر امروز در آیین سی و دومین سالگرد شهادت آیت‌الله سید اسدالله مدنی در مسجد مقبره تبریز اظهار داشت: شاخص و ارزیابی‌ دولت‌ها و جریان‌های سیاسی در سایه مدیریت و توسعه دین، ارزش‌ها، آرمان‌های دینی و دفع منکرات دینی از جامعه است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در این نظام الهی، جمهوری اسلامی ایران و هر جریان سیاسی بر مسند قدرت باشد و یا مجلس شورای اسلامی با هر ترکیب و شکل و شمایلی ایجاد شود باید در قالب حدود الهی قرار گرفته و از آن عدول نکند و قالب اجرایی آن رعایت حلال و حرام باشد.

وی با بیان اینکه چنین شاخصی برای همه دولت‌ها جاری و ساری بوده است، گفت: هرچند مدیریت سیاسی و اقتصادی برای کشور لازم است تا مردم را از تنگناهای اقتصادی و معیشتی نجات دهد، اما این تنها ملاک ارزیابی دولت‌ها نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی محور اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران را قالب‌سازی برای اجرایی شدن آرمان ها و اهداف اسلام، قرآن و احکام الهی در زندگی اجتماعی بیان کرد و ادامه داد: چرا دنیا این همه با ایران می‌جنگد و آمریکا روز به روز در لجن و نفرت مردم دنیا فرو می‌رود به خاطر گسترش اسلام است.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: بر همین اساس و به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز پرچم اسلام و تشیع در نقاط مختلف جهان برافراشته شده و در هر گوشه این کره خاکی شعار مرگ بر آمریکا طنین‌انداز است.

وی با بیان اینکه محور اصلی نظام قالب‌سازی بر آرمان‌های و ارزش‌های اسلامی و قرآن است اظهار داشت: ملاک و معیار اصلی ارزیابی دولت‌ها این است که در راستای توسعه و گسترش دین، حلال و حرام الهی و جلوگیری از منکرات دین تلاش کند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: برای تدوام نظام جمهوری اسلامی در مقابله با همه عوامل مزدور و شیطان بزرگ و جریان‌های استکبار با همه سرمایه‌هایمان همچون شهید آیت‌الله مدنی ایستاده‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنی غرب با نظامی جمهوری اسلامی به خاطر این بود که این انقلاب به اسلام وابسته است و توانسته است قرآن و اسلام را در دنیا تسری دهد و معادله سیاسی دنیا را برهم زند، به همین دلیل دشمنان با مردم این کشور به مقابله پرداختند.

وی افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی امروز موجب شده‌اند سنگرهای ما از جنوب کشور به 100 متری مرز رژیم صهیونیستی برود.

امام جمعه مشهد گفت: بر همین اساس و به برکت خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس امروز پرچم اسلام و تشیع در نقاط مختلف جهان برافراشته شده و هر گوشه این کره خاکی شعار مرگ بر آمریکا طنین‌انداز است.

آیت‌الله علم‌الهدی اذعان داشت: امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به عنوان یک الگو برای جوانان ما مطرح بوده و باید با راهکارهای مناسب این فرهنگ غنی که برگرفته از اسلام ناب محمدی است به جوانان ما منتقل شود و این فرهنگ برای همیشه در جامعه ما جاودانه بماند.

برپایه این گزارش،آیت‌الله سیداسدالله مدنی در سال 1293شمسی در آذرشهر متولد شد و پس از گذراندن آموزش‌های مقدماتی در این شهر برای فراگیری علوم اسلامی و دروس مقدماتی حوزه به شهر قم عزیمت کرد. وی در حوزه علمیه قم در مجالس درس آیات عظام حجت کوه‌کمری،سیدمحمدتقی خوانساری و امام خمینی (ره) حاضر شد و به اخذ درجه اجتهاد از آیات حوزه علمیه این شهر نایل آمد. شهید مدنی در سال 1331شمسی،جهت بهره‌مندی از فیوضات بارگاه ملکوتی و تکمیل معارف به نجف اشرف مهاجرت کرد و یک سال بعد در این شهر با قیام آیت‌الله کاشانی و شهید نواب صفوی در حرکت‌های انقلابی وی همگام شد. وی پس از برگشت از سفر حج تمتع و عزیمت به نجف اشرف در سال 332 شمسی در حوزه‌های درس آیات عظام سیدمحسن حکیم،سیدابوالحسن اصفهانی،سید عبدالهادی شیرازی و سیدابوالقاسم خویی حضور یافت و تدریس برخی درس‌های حوزه نجف اشرف را به دستور و اجازه آیت‌الله‌العظمی سیدمحسن حکیم طباطبایی به عهده گرفت.

دومین شهید محراب از سال 1341به مدت یک دهه در همدان اقامت کرد و خدمات ارزشمندی را در این شهر از خود به یادگار گذاشت. وی در فاصله سال‌های 1351 تا 1354 بنا به درخواست اهالی خرم‌آباد مدتی در این شهر اقامت کرد و با تشکیل جلسات درس به بحث و مباحثه در حوزه علمیه این شهر پرداخت.

شهید آیت‌الله مدنی در پاییز 1357 براساس دعوت آیت‌الله سیدحسن انگجی و آیت‌الله قاضی طباطبایی به تبریز آمد و جهت تقویت موقعیت جناح انقلاب و خط امام در کنار اولین شهید محراب، آیت‌الله قاضی طباطبایی در این شهر اقامت کرد.

آیت‌الله سیداسدالله مدنی سرانجام پس از 68 سال زندگی پرافتخار،هدفمند،مبارزه،فداکاری و تهذیب نفس در ظهر روز جمعه ، بیستم شهریورماه 1360 در محل نماز جمعه در اثر انفجار نارنجک توسط کوردلان شب‌پرست در خون سرخ شهادت غلطید.
انتهای پیام/60002/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها