امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46725
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی رئیس گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران در نشست 11 ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی رئیس گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران در نشست 11 سپتامبر از نگاهی متفاوت که صبح امروز چهارشنبه در موسسه خبری-تحلیلی دیدبان برگزار شد، با اشاره به دوازدهمین سالگرد این حادثه گفت: به اعتقاد من این یک دروغ بزرگ بود که پس از هولوکاست طی صد سال اخیر مطرح شد. تعجب می‌کنم که چرا وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد کسی که هولوکاست را انکار کرده دیگر رفته است، زیرا رئیس‌جمهور اسلامی ایران آن موضع را اتخاذ کرده بود.

وی صهیونیست‌ها را در ورای هر دو موضوع هولوکاست و 11 سپتامبر خواند و افزود: ده‌ها تن از دانشمندان اروپایی آن واقعه را به طور علمی انکار کردند.

رئیس گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران با اشاره به داستان 11 سپتامبر که در آن یک سازمان بنیادگرای اسلامی به نام القاعده از کوه‌های افغانستان آمده و قلب آمریکا را هدف قرار داد، اظهار داشت: به همین بهانه بود که دو کشور اسلامی مورد حمله قرار گرفتند و فجایع زیادی در این کشورها و همچنین پاکستان، یمن و سایر نقاط منطقه رقم خورد.

دوست‌محمدی با بیان اینکه قابل هضم نیست که چند جوان از کوه‌های تورابورای افغانستان چنین عملیات پیچیده‌ای داشته باشند، یادآور شد: هیلاری کلینتون و کالین پاول اذعان کرده‌‌اند که القاعده ساخته آمریکا و عربستان و مورد حمایت آنهاست.

وی این واقعه را در راستای نظریه برخورد تمدن‌های ساموئل هانتینگتون خواند و افزود: آمریکا اسلام‌هراسی را در غرب دنبال می‌کرد که این موضوع کمک زیادی به وی کرد. تسلط بر چین نیز از اهداف دیگر آمریکا در قرن جدید بوده است.

رئیس گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران با اشاره به تردیدهای جهانی در خصوص داستان 11 سپتامبر اظهار داشت: صدها هزار جلد کتاب و مقاله در این خصوص نگاشته و آن را رد کرده‌اند.

دوست‌محمدی به مدارک و اسنادی که در پاسخ به جعلی بودن این واقعه نگاشته شده اشاره کرد و افزود: یک سال بعد از 11 سپتامبر روژه گارودی فیلسوف معروف فرانسوی در این خصوص کتابی نوشت که در آن نتیجه گرفت چنین عملیات گسترده‌ای تنها توسط خلبانان حرفه‌ای و با آگاهی از کدها و اطلاعات هوایی آمریکا و زیر نظر بزرگترین سرویس‌های امنیتی دنیا انجام گرفته، چرا که انجام این عملیات مستلزم همدستی کامل ارتش و دولت آمریکاست و ما با یک خیانت آشکار روبرو هستیم.

وی با اشاره به همایش روشنفکران یهودی مخالف صهیونیسم در ترکیه که سال گذشته برگزار شد، گفت: در آن همایش یک استاد حقوق دانشگاه تلاویو اعلام کرد که عملیات افغانستان و حمله به عراق سال‌ها پیش طراحی شده و بخشی از نقشه بزرگ است که توسط لابی یهود در آمریکا تدوین شده است. صهیونیست‌ها سربازان آمریکایی را آلت دست خود قرار دادند همانطور که در گذشته با سربازان انگلیسی چنین کردند.

رئیس گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران همچنین به سخنان پروفسور مولانا استاد دانشگاه واشنگتن اشاره کرد که می‌‌گوید اسامی هیچ یک از 19 فرد عربی که از سوی آمریکا درباره حملات 11 سپتامبر اعلام شد در بین اسامی مسافران هواپیماها نبود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها