امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46747
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ ظفرمند، در تشریح سند راهبردی توسعه دانش، تحقیقات و مطالعات انتظامی گفت: تدوین این سند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ ظفرمند، در تشریح سند راهبردی توسعه دانش، تحقیقات و مطالعات انتظامی گفت: تدوین این سند 18 ماه به طول انجامید و 140 نفر از کارشناسان و مدیران در تدوین آن همکاری داشته اند و سرانجام در 29 اردیبهشت امسال تصویب و در گردهمایی سراسری مسئولان رده های تحقیقاتی ناجا از آن رونمایی شد.

وی با اشاره به اینکه سند مشتمل بر چهار فصل و مجموعا 19 بخش است، افزود: ارزش های اساسی و کارکردی که در تنظیم سند در نظر گرفته شده است.

معاون طرح و برنامه و توسعه منابع سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا، تصریح کرد: با اجرایی شدن این سند، به دنبال تقویت، محبوبیت و تعالی ارکان علمی و پژوهشی حوزه نظم و امنیت کشور و اقتدار علمی نیروی انتظامی در عرصه ملی و الگوی فراملی؛ هستیم.

وی حسن تعامل با نهاد‌های علمی و دانشگاهی و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشور؛ بهره‌گیری از تجارب و دانش ملی و فرا ملی و منابع اصیل در توسعه دانش نو و تخصصی و ترویج فرهنگ پژوهشی علم تا عمل در ساختار نیروی انتظامی و تقویت اندیشکده‌های سازمانی را از دیگر راهبردهای این سند برشمرد.

سرهنگ ظفرمند، با اشاره به اینکه سازمان تحقیقات و مطالعات هم اکنون به پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ارتقاء یافته است، افزود: ویژگی های پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی، پژوهش محور، علم گستر، دانش بنیان، آینده پژو، تجربه مدار و پیشتاز در تولید دانش پلیسی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و ایرانی، مشتاق در شکستن مرزهای دانش پلیسی است.

وی ادامه داد: این پژوهشگاه، صاحب نظر علمی فعال و اثرگذار در اصلی‌ترین مولفه‌ها و واژگان اجتماعی و مدیریتی موثر در محیط نظم و امنیت داخلی کشور و الگوی کارآمد در بهره‌گیری سریع و مناسب دستاوردهای دانشی و علمی در ماموریت و فرآیندهای سازمانی با توانمندی در خلق ثروت مادی و معنوی از دستاوردهای دانشی؛ است.

معاون طرح و برنامه و توسعه منابع سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا، یادآور شد: این پژوهشگاه توانا در طراحی، ابداع و ساخت اقلام و تجهیزات نوین پلیسی، برخوردار از دانش و فناوری‌های پلیسی بومی شده با دستیابی به مرجعیت علمی در سطح ملی در عرصه صنعت و فناوری‌های پلیسی با رویکرد خودکفایی مالی از مسیر توانمند شدن در کسب درآمدهای مادی و معنوی ناشی از دستاوردهای دانشی؛ است.

به گفته ظفرمند این پژوهشگاه همچنین برخوردار از صاحب نظران متخصص در رشته‌های مختلف علوم پلیسی، شکوفا و بالنده در بکارگیری و پرورش استعداد‌های علمی و پژوهشی سازمانی با برخورداری از محیطی جذاب و برتر و حرکت آفرین در تعاملات و بهره مندی علمی برون سازمانی؛ اثرگذار و الهام آفرین با برخورداری از ساختار علمی پویا، هدفمند، کارآمد و اثربخش، گسترده در پهنه جغرافیای کشور و تخصص‌های متنوع انتظامی با اتکاء بر اخلاق، مردم‌داری‏، ارزش‌ها و باورهای اسلامی و برخوردار از سامانه‌ها و فرآیند‌های کارآمد، اثربخش و منعطف اداری، تعاملاتی، مجهز به ابزار، تجهیزات و فناوری‌های نوین در حوزه دانش و پژوهش و بهره‌مند از منابع مالی متنوع و پایدار ملی و سازمانی؛ است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها