امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46760
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به ساری، گروهی از خبرنگاران و اهالی رسانه حوزه نشر صبح امروز از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به ساری، گروهی از خبرنگاران و اهالی رسانه حوزه نشر صبح امروز از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در ساری بازدید کردند.

در این بازدید اهالی رسانه با مراحل مختلف آماده‌سازی کاغذ طی فرایندهای گوناگون آشنا شدند.

این بازدید که 150 دقیقه به طول انجامید، موارد مختلفی مطرح شد و در آن پیرامون بازیافت و عدم آسیب فعالیت‌های این کارخانه در ساری مواردی بیان شد.

در سند چشم‌انداز 1404 کارخانه مازندران به دنبال تبدیل شدن به قطب تولید کاغذ در خاورمیانه است و اکنون 18 تا 20 درصد سهم تولید داخلی کاغذ در کشور متعلق به این کارخانه است اما ایران در حال تلاش برای افزایش این میزان هستند، حرکت به سوی تولید بیشتر و فعالیت رو به جلو با آغاز به کار دولت یازدهم از اهداف فراروی این کارخانه به شمار می‌رود.

شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به تازگی از روند فعالیت، گزارشی را به نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده است، در کنار آن در دولت و مجلس موضوعاتی مطرح شده تا کارخانجات بتوانند از دولت وام دریافت کرده و ظرفیت تولید را افزایش دهد، امروزه نیاز کشور به کاغذ دو میلیون تن در سال است که اکنون 700 هزار تن آن تولید می‌شود اما ظرفیت تولید یک میلیون تن نیز وجود دارد.

شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، بزرگترین تولید کننده انواع کاغذ در ایران دارای ظرفیت 175 هزار تن کاغذ در سال شامل 90 هزار تن کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر و 85 هزار تن کاغذ فلوتینگ است.

گفتنی است مجتمع صنایع چوب و کاغذ مازندران در سال 76 و در کیلومتر 12 جاده ساری به کیاسر با اهداف مختلف از جمله حفظ، احیا و بهره‌برداری اصولی از جنگل‌های استان مازندران، کاهش وابستگی کشور به واردات کاغذ از خارج و جلوگیری از خروج ارز همچنین ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصادی منطقه، حرکت در جهت رشد و توسعه تخصص‌های مربوط به امور جنگل و صنعت کاغذ‌سازی و فراهم نمودن زمینه برای انتقال تکنولوژی احداث شده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها