امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46765
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، همایش بین‏‌المللی اعتمادسازی و زیرساخت‌های منطقه‏‌ای افغانستان به‌منظور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، همایش بین‏‌المللی اعتمادسازی و زیرساخت‌های منطقه‏‌ای افغانستان به‌منظور پیگیری توافقات بدست آمده در کنفرانس‌های بین‏‌المللی افغانستان که سال‌های گذشته در «استانبول» و «کابل» برگزار شده بود، برگزار و محورهای اصلی مطرح شده در کنفرانس‌های قبلی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در بیانیه وزارت خارجه ترکمنستان که نسخه‏‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد نیز قرار گرفته، آمده‏ است که در این نشست کاری که در سطح کارشناسان و مقامات اعزامی و دیپلمات‏‌های کشورهای ایران، تاجیکستان، ترکیه، روسیه، آمریکا، افغانستان، انگلیس، آلمان، ایتالیا، قزاقستان، پاکستان، ترکمنستان، هند، قرقیزستان و نیز نمایندگان سازمان‏‌های بین‏‌المللی برگزار شد، اقدامات کشورها در سطح منطقه‏‌ای برای احیای اقتصادی و اجتماعی افغانستان مورد بحث و تبادل نظر گرفت.

این گزارش حاکی از آن است که علاوه بر این، برنامه و زمان‌بندی اجرای طرح‌های زیربنایی منطقه‌ای در ارتباط با افغانستان تا سال ‌2017 به‌ویژه در عرصه انرژی، خطوط راه‌آهن بین کشور افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی و کشورهای همسایه، ایجاد جاده ترانزیتی، خط لوله گاز ترکمنستان- افغانستان- پاکستان- هند، احداث خطوط انتقال برق، توسعه حمل‌ونقل دریایی و هوایی، توسعه معادن از جمله توسعه میدان «آیناک»، تبیین سهم کشورهای شرکت ‌کننده در این طرح‌ها و سایر مسائل فنی و اداری، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این درحالی است که پیشنهادات ارائه شده و نیز آماده‌سازی مقدمات برگزاری همایش بین‏‌المللی افغانستان در سطح مسؤلان مربوطه که قرار است در تاریخ ششم فوریه سال آینده میلادی در «باکو» برگزار شود از دیگر مسائل محوری است که در این همایش یک‌روزه در عشق‏‌آباد، بررسی شد.

ارائه گزارشات نمایندگان ویژه در امور افغانستان، پیگیری هم‏اهنگی‏‌های قبلی، زمان‏‌بندی برگزاری همایش‌های بین‏‌المللی افغانستان، پیشنهادات جدید و سازمان‌دهی نشست و برگزاری کارگروه‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های همایش مذکور بود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها