امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46777
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی امامزادگان در دیدار مدیران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی امامزادگان در دیدار مدیران و معاونان این سازمان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه تا پیش از این یک حساب مالی متمرکز برای موقوفات و بقاع متبرکه جهت رصد و گزارش گیری شفاف وجود نداشت، اظهار داشت: در دوران مدیریت کنونی در سازمان اوقاف و امور خیریه با انجام طرح مطالعاتی، یک حساب مالی متمرکز تحت مدیریت سامانه جامع ایجاد شد و حساب‌های سرجمع گذشته جمع و باطل شد.

وی ادامه داد: این اقدام در صورتی عملیاتی شد که با خبر بودیم صدای اعتراض و مخالفت برخی افراد بعضاً مرتبط به سازمان اوقاف و امور خیریه با این اقدام شنیده خواهد شد ولی با این وجود سامانه‌ای قوی و متقن در این زمینه راه اندازی شد.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه راه اندازی این سامانه امکان رصد موجودی موقوفات و بقاع متبرکه در بخش‌های مختلف را در هر لحظه و هرمکان فراهم کرد، گفت: با استفاده از این سامانه امکان اطلاع و رصد از تمام موقوفات و بقاع متبرکه سراسر کشور فراهم شد و می‌توان بررسی کرد که هرکدام دارای چه موجودی هستند و آیا در راستای نیت واقف هزینه می‌شود .

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: 10 درصد حق قانونی تولیت از موقوفات و بقاع متبرکه، در گذشته تحت مدیریت رئیس سازمان و مدیران استانی قرار می‌گرفت و در هر زمینه که تصمیم می‌گرفتند، هزینه می‌شد اما در مدیریت کنونی این 10 درصد به برنامه‌ای سالیانه تبدیل شد و طبق این برنامه مدون هزینه شد که موجب جلوگیری از اظهار سلیقه‌های شخصی مدیران ستادی و استانی گردید.

وی یکی از مزایای سامانه جامع موقوفات را اجرای دقیق نیت واقف در موقوفات برشمرد و گفت: در صدهای معین با این مدیریت برای امور فرهنگی، عمرانی و مدیریتی موقوفات در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام محمدی اضافه کرد: در سال‌های گذشته تنها 25درصد موقوفات در بهترین حالت مفاصا حساب دریافت می‌کردند اما هم اکنون 95 درصد موقوفات مفاصا حساب می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: عمل به فرهنگ وقف، اجرای دقیق نیات و قانون وقف موجب ناراحتی افرادی خواهد شد اما سازمان اوقاف و امور خیریه نمی‌تواند برای خشنودی و رضایت برخی افراد اجرای قانون وقف و عمل یه اجرای نیات را معطل بگذارد.

براساس این گزارش، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار، زحمات و تلاش‌های رئیس سازمان و مدیران و کارکنان استفاده از فناوری های نوین در امور جاری سازمان و سرو سامان دادن به موقوفات و بقاع متبرکه را در دوره مدیریت اخیر قابل تحسین دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها