امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46779
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نهاوندیان در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به فشردگی جمعیت در سالن، ابراز داشت: این امر نشان دهنده ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نهاوندیان در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به فشردگی جمعیت در سالن، ابراز داشت: این امر نشان دهنده این است که حمایت از محیط زیست در دولت تدبیر و امید طرفداران زیادی دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: دولت تدبیر و امید قبل از انتخابات و پس از آن دو حوزه را به عنوان حوزه‌های اصلی چالش‌های پیش‌رو و عضویت‌های عملی اعلام کرد که این دو حوزه شامل اقتصاد و سیاست خارجی می‌شود .

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد وضعیتی که در رشد اقتصادی در سطح عمومی و وضعیت اشتغال داریم این را نشان می‌دهد که باید ریل حرکت عوض شود.

نهاوندیان اضافه کرد: در رابطه با مناسبات خارجی هم مردم به یک تحول در نگاه و گفتمان رای دادند، در هر دوی حوزه‌ها اولویت کار دولت بحث محیط زیست بوده که این امر جدایی ناپذیر است.

وی متذکر شد: اگر استفاده از همه منابع را لازمه توسعه پایدار بدانیم نمی توانیم به این توسعه برسیم .

نهاوندیان در ادامه با اشاره به گفتگوی تلفنی که چند هفته پیش با معصومه ابتکار داشت، ادامه داد: در این گفت‌وگو رئیس سازمان محیط زیست به جمله بسیار عمیقی اشاره کردند مبنی بر اینکه از هر کدام از مسئولان در حوزه‌های مختلف یک پیوست زیست محیطی درخواست شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ابراز داشت: این بدان معنی است که ملاحظات زیست محیطی در طول وظایف در حوزه مسئولیت است و بعدی از حیاط اجتماعی است نه بخشی از آن.

وی متذکر شد: در مناسبات و سیاست خارجی نیز ملاحظات می‌تواند به ما زبان قابل تفاهم با دنیا بدهد.

به گفته وی برای حل برخی از بدفهمی‌های بین‌المللی بحث محیط زیست می‌تواند کمک شایانی کند.

نهاوندیان اضافه کرد: لازم است به جای زبان فردی، زبان ایجابی را در گفتمان محیط زیست ایجاد کنیم، در این راستا اخلاق زیست محیطی نکته بسیار مهمی است که در این سرزمین باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به معضل ریزگردها در غرب و شرق کشور ادامه داد: رفع اینگونه معضل‌ها نیازمند مشارکت گسترده مردم است.

وی یادآور شد: خانم ابتکار یک خانم هستند، اگرچه خانم بودن یک افتخار بزرگ است اما شهادت می‌دهم انتخاب ابتکار به سبب خانم بودنشان نبوده بلکه به سبب کفایت علمی، شخصی و مدیریتی وی بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: خانمی که در یک مسئولیتی به سبب کفایت‌های مدیریتی مسئولیت بپذیرد دیگر قابل حذف نیست.

نهاوندیان در پایان حکم رئیس جمهور را برای تصدی‌گری ابتکار به منصب ریاست محیط زیست قرائت کرد که بدین شرح است:

«سرکار خانم معصومه ابتکار نظر به مراتب تعهد سوابق علمی و تجربیات مدیریتی ، به موجب این حکم شما را بعنوان رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر می‌گزینم.

امید است با عنایت الهی و همکاری نخبگان علمی و همه دستگاه‌های ذیربط در خدمت به ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون‌مداری و اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها