امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46782
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 66
زینب سهیلی، دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور در سال 92 در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در ...

زینب سهیلی، دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور در سال 92 در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در مرحله نخست این المپیاد حدود هزار دانش‌آموز شرکت داشتند که فقط 43 نفر موفق به حضور در مرحله دوم المپیاد ادبی کشور شدند.

وی افزود: در مرحله دوم به مدت سه ماه در فصل تابستان دوره‌‌های مختلف را سپری و در نهایت مدال طلای المپیاد ادبی کشور در سال 92 را کسب کردم.

سهیلی با اشاره به اینکه در سال آخر رشته ریاضی‌-فیزیک و در مدرسه فرزانگان یک تهران مشغول به تحصیل هستم، خاطرنشان کرد: از دوران دبستان و راهنمایی اهل مطالعه بودم و مشوقان اصلی من پدر و مادرم هستند.

دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور در پاسخ به این پرسش که برای کنکور چه برنامه‌ای دارید،‌گفت:‌ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آنهایی که مدال طلا در المپیاد ادبی کشور کسب کنند می‌توانند بدون کنکور در رشته ادبیات و علوم انسانی و هنر در دانشگاه دلخواه خود تحصیل کنند.

وی افزود: من هم برای سال آینده جهت ادامه تحصیل برنامه‌ریزی‌هایی خواهم داشت.

سهیلی همچنین با اشاره به اینکه یک اختراع ثبت‌شده دارد، تصریح کرد: من صاحب یک اختراع در رشته شیمی هستم که به ثبت هم رسیده است.

دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور در سال 92 که در خانواده‌ای متدین و ایثارگر بزرگ شده است در ارتباط با انسی که با قرآن دارد، گفت:‌ من حفظ قرآن را از دوره دبستان و راهنمایی آغاز کردم و هم‌اکنون حافظ 2.5 جزء قرآن هستم.

به گزارش فارس، زینب سهیلی که در سال 92 مدال طلای المپیاد ادبی کشور را کسب کرده است از خانواده‌ای تحصیل‌کرده و متدین رشد یافته است؛ پدر او فارغ‌التحصیل رشته صنایع از دانشگاه علم و صنعت و مادر او کارشناس کامپیوتر و دبیر آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار