امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46784
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی امامزادگان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی امامزادگان در دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیران و معاونان این سازمان با  قدردانی از زحمات و تلاش‌های رئیس سازمان و مدیران و کارکنان استفاده از فناوری‌های نوین در امور جاری سازمان و سرو سامان دادن به موقوفات و بقاع متبرکه را در دوره مدیریت اخیر قابل تحسین دانست.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع موقوفات و مدیریت اطلاعات بقاع متبرکه گفت: جا دارد از تلاش‌های حجت الاسلام محمدی به لحاظ برنامه‌ای کردن فعالیت‌های سازمان اوقاف و راه اندازی سامانه جامع قدردانی کرد.

جنتی در ادامه ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را یکی از اساسی‌ترین وظایف اوقاف دانست و گفت: باید با ترویج و تبلیغ وقف دوران پویا و شکوفای موقوفات عصر صفوی احیا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تنوع در نیات موقوفات را قابل توجه دانست و گفت: می‌توان با انتشار وقفنامه‌های زیبای موجود که از واقفان نیک اندیش برجای مانده، مردم و خیران را به سمت و سوی فرهنگ وقف و تشویق و ترغیب وقف‌های جدید هدایت کرد.

جنتی استفاده از ظرفیت رسانه‌ها را در این زمینه بسیار موثر دانست و افزود: یکی از ابزارهای مؤثر برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف استفاده از ظرفیت‌های صدا وسیما و رسانه‌های جمعی کشور به منظور گسترش هرچه بیشتر این سنت حسنه در میان آحاد جامعه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها