امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46788
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 44
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه به اخبار منتشره در ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه به اخبار منتشره در رسانه‌های گروهی در خصوص به تعویق افتادن نشست شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی اوضاع سوریه واکنش نشان داد. 

بر اساس این اخبار، جلسه تاریخ 10 سپتامبر شورای امنیت با مطرح شدن ابتکارعمل روسیه در مورد نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه به درخواست این کشور به تعویق افتاده است. 

"الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه امروز در این رابطه گفت: در این رابطه لازم به یادآوری است که چنین اخباری با واقعیت مطابقت ندارد. ما در واقع خواستار و مبتکر برگزاری این نشست برای بررسی اوضاع فعلی پیرامون سوریه بودیم، ولی تصمیم برای به تعویق افتادن این نشست به درخواست سایر اعضای شورای امنیت صورت گرفت. 

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه به مقامات دمشق پیشنهاد کرد که برای از بین رفتن هر نوع بهانه برای اقدام نظامی علیه سوریه، تمامی سلاح‌های شیمیایی موجود در این کشور را تحت کنترل سازمان‌های بین المللی قرار داده و با نابودی آنها و پیوستن به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی موافقت کند.

دولت سوریه بطور رسمی موافقت خود با اجرای این طرح را اعلام نموده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در نطقی خطاب به ملت آمریکا اعلام کرد که تصمیم گیری در مورد اقدام نظامی علیه سوریه را تا بررسی پیشنهاد روسیه در این رابطه به تعویق انداخته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها