امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46796
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درپی درگذشت استاد عبدالمحمدآیتی، مترجم و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دکتر محمد حسینی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درپی درگذشت استاد عبدالمحمدآیتی، مترجم و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دکتر محمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:
بسمه تعالی
درگذشت دانشمند بزرگوار مرحوم استاد عبدالمحمد آیتی را به خاندان گرامی،  بازماندگان، شاگردان و ارادتمندان ایشان و به جامعه فرهنگی و ادبی کشور تسلیت می گویم.
ایشان مترجمی فرزانه، ادیبی ژرف نگر و انسانی والا و با کرامت و در شمار مفاخر فکری و فرهنگی این زمان بودند و آثار قلمی با ارزش و ماندگاری را از خود به جا گذاشتند.
ازجمله برگهای زرین در  کارنامه علمی و فرهنگی آن عالم پارسا ترجمه فارسی قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است که بی گمان تو شه ای معنوی در سفر بی بازگشت او خواهد بود. امید است خداوند، پاداش مجاهدات علمی و فکری این اندیشمند گرانقدر را امروز که بیش از گذشته به آن نیازمند است، با کرم و فضل به وی برگرداند و او را مشمول رحمت واسعه خویش قرار دهد.
/انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها