امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46800
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه آب مایه حیات و مهریه بانوی دوعالم است، اظهار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه آب مایه حیات و مهریه بانوی دوعالم است، اظهار داشت: می‌توان این را به فال نیک گرفت که ورودم را در سازمان محیط زیست با بحث پرداختن به مسئله آب آغاز می‌کنم.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به حضور وی در ساعت 8 صبح امروز در سازمان محیط زیست و تحویل گرفتن مسئولیت ریاست این سازمان، افزود: از زحمات تمامی افرادی که قبل از ما برای حفظ محیط زیست تلاش کرده‌اند قدردانی می‌کنم.

وی بیان داشت: کار دولت‌ها در نظام مردم سالاری که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ادامه مسیر به سوی اعتلای اهداف بلند مدت است.

وی با اشاره به حماسه سیاسی که در 24 خرداد 92 رخ داد ادامه داد: مردم با رای آگاهانه برای اصلاح و تدبیر، روحانی را برگزیدند و این موجب می‌شود اتفاق بزرگی برای وضعیت محیط زیست کشور ایجاد شود.

ابتکار بیان داشت: این دستاورد بزرگ حاصل صبر و استقامت افرادی است که طی سال‌های اخیر با محدودیت‌ها و دشواری‌های فراوانی روبرو بوده‌اند و ایستادگی کرده‌اند و امروز اگر این طعم شیرین سربلندی و موفقیت مردم را مشاهده می‌کنیم حاصل تحقق حاسه سیاسی است.

وی با اعلام اینکه یکی از بحران‌ها و سختی‌ها معضلات و مشکلات محیط زیست کشور است، یادآور شد: باید با رفع این معضلات در کشور شرایط مناسبی را برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم و ارتقاء شاخص‌های سلامت ایجاد کنیم، البته ما نمی‌توانیم معجزه کنیم جز اینکه لطف خدا همراه باشد.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: موضوع محیط زیست از محورهای مهم مطروحه در دوران انتخاباتی رئیس جمهور بوده است به طوری‌که رئیس جمهور در این دوران بر لزوم توجه به دریاچه ارومیه و رفع معضل ریزگرد‌ها تاکید کرده است.

وی یادآور شد: بند 10 برنامه ریاست جمهوری به طور مبسوط به بحث محیط زیست پرداخته شده است، بر همین اساس می‌توان گفت روحانی نگاه جدی و متعالی به محیط زیست دارد و این روند را ادامه داده است.

ابتکار بیان داشت: اعضای دولت قسم یاد کردند که از منابع طبیعی و محیط زیست ایران حفاظت کنند.

رئیس سازمان محیط زیست یادآور شد: دولت‌ها بزرگترین تخریب‌کنندگان محیط زیست هستند، این امر در همه جای دنیا مطرح است، اگر این قدرت با نظارت مردمی مهار نشود می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.

وی با اعلام اینکه اولین مصوبه دولت تدبیر و امید رسیدگی به پارک ملی دریاچه ارومیه بوده، یادآور شد: این مهم نیز هم‌اکنون در اولویت امور قرار دارد به طوریکه در دومین روز کاری خود در صدد هستم سفرهای استانی خود را آغاز کنم.

ابتکار در ادامه متذکر شد: لازم است به توانا‌سازی سازمان محیط زیست و رسیدگی به امور کارکنان محیط زیست و همچنین بحث‌های معیشتی کارکنان در این میان توجه شود.

وی از رئیس جمهور خواستار شد تا شورای عالی حفاظت محیط زیست تشکیل شود.

این مقام مسئول بیان داشت: در این میان لازم است قوه مقننه، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مباحث زیست محیطی کشور توجه کنند.

ابتکار پرداختن به معضل ریزگردها را نیازمند عزم و اراده ملی و همکاری‌بین‌المللی دانست و گفت: توسعه و ارتقاء روابط بین‌الملل و دیپلماسی محیط زیست و آب و همچنین به کار بردن محیط زیست برای بهبود روابط با دنیا می‌تواند در این باره کمک شایانی کند.

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه بیان داشت: خواستاریم تا شورای چهارم مصوبه داوطلبانه‌ای که در خصوص کاهش گازهای گلخانه‌ای است را تصویب کند.

ابتکار در پایان با دعوت از همه مردم برای بازخوانی فرهنگ حفاظت از محیط زیست گفت: جنبش محیط زیست به راه افتاده، بشتابید و عقب نمانید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار