امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4681
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مجید خراسانی رئیس سازمان بسیج سازندگی در پیش از خطبه امروز نماز جمعه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مجید خراسانی رئیس سازمان بسیج سازندگی در پیش از خطبه امروز نماز جمعه تهران با اشاره به دستاوردهای بسیج سازندگی از ابتدای پیروزی انقلاب تا سال 1379 گفت: متاسفانه در این سال به دلیل کارشناسی‌های غلط و با نگاه بدبینانه نهاد انقلابی سازندگی ابتدا به وزارت تبدیل و سپس ادغام شد. چند ماه پیش از این ادغام رهبر معظم انقلاب با فرا خواندن رئیس سازمان بسیج و نیز وزیر وقت جهاد کشاورزی دستور راه‌اندازی مجموعه‌ای فرهنگی و سازندگی به نام بسیج سازندگی را صادر کردند.

وی با اشاره به اقدام بسیج سازندگی در جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب و به طور کلی جوانان برای کمک‌رسانی به مناطق محروم افزود: رهبر معظم انقلاب به هنگام دستور برای تأسیس بسیج سازندگی دو هدف را دنبال می‌کردند که یکی آماده شدن جوانان به شکل حماسی برای ساختن مناطق مختلف کشور و دوم کمک به دولت در آبادانی و سازندگی کشور بود.

سردار خراسانی ادامه داد: در سال گذشته با همکاری بخش‌های مختلف بسیج بیش از 5/3 میلیون از جوانان که 35 درصد آن را دختران و حدود 65 درصد را پسران تشکیل می‌دادند در حال که الزامی به بسیجی بودن آنها نیست در قالب گروه‌های مختلف به آبادانی کشور پرداختند؛ حدود 200 هزار نفر از این جمعیت دانشجویانی بودند که در قالب بیش از 3 هزار گروه جهادی خدماتی را به مناطق دوردست و محروم کشور ارائه کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کل کشور با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش با این نهاد انقلابی اظهار داشت: سال گذشته حدود 10700 مدرسه در دستور کار طرح‌های جهادی قرار گرفت و حدود 300 هزار نفر از دانش‌آموزان به بازسازی، زیباسازی و مرمت این مدارس پرداختند؛ همچنین 920 مسجد را در مناطق محروم افتتاح و به بهره‌برداری رساندند.

وی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده از سوی بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: جهادگران اولین خط شکنان عملیاتی کردن شعار سال جدید در حماسه اقتصادی در قالب دو رویکرد خواهند بود. اول الگوسازی حرکت‌های حماسی در کشور و دوم بن‌بست شکنی در عرصه‌های اقتصادی.

سردار خراسانی ادامه داد:‌ بسیج سازندگی با تکیه بر آحاد جوانان و با تکیه بر مبانی علمی و تخصصی به ویژه بهره برداری از بسیج مهندسی، بسیج کشاورزی، حرکت‌های عملیاتی را برنامه‌ریزی کرده و نه فقط در ادبیات گفتمانی بلکه در یک نهضت اجرایی شعار سال جدید را در حوزه عمل به حرکت حماسی تبدیل خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: علی‌رغم پویایی و پیشرفته بودن ساختارها در کشور بخشی از ساختارهای اجرایی که از رژیم قبل منتقل شده که کشش اداره کردن اقتصاد مقاومتی را به شکل پویای آن ندارد و نیازمند تحلیل ساختاری در درون آنها احساس می‌شود و از سوی دیگر فاصله زیادی میان دانشگاه‌ها و حوزه‌های اجرایی و عملیاتی در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: متاسفانه چرخه‌های اقتصادی در کشور ما به طور کامل به انجام نمی‌رسد که برنامه بسیج سازندگی تکمیل حرکت‌ها و اتصال آنها به یکدیگر است.

سردار خراسانی گفت: عدم توجیه مردم در بخش‌های اقتصادی از دیگر مشکلات موجود است که بسیج سازندگی بنا دارد تا در 40 هزار نقطه کشور و 80 هزار مرکز در حوزه آموزش و پرورش به مدیریت مردم و به ویژه جوانان در حوزه اقتصاد مقاومتی بپردازند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهارداشت: بسیج سازندگی با استقرار در 40 هزار نقطه کشور به عنوان جایگزین جهاد سازندگی ابتدا نهضت فرهنگی‌سازی و روشنگری را در مقابله با واردات بی‌رویه و حمایت از تولید ملی از طریق مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها مدیریت خواهد کرد و نیز بنا دارد تا فاصله بین کشاورزان و باغداران نمونه و وضع موجود را با یک کار نهضتی ترویج و آموزش مدیریت کند و نیز بناست تا مکانیزم واگذاری تسهیلات را برای الگوسازی متحول کند که انشاءالله تسهیلات این طرح‌ها عمدتاً به صورت غیرنقدی واگذار خواهد شد.   

 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها