امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46817
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلمنامه‌نویسی رضوی بعد از ظهر امروز -۲۰ شهریورماه- در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلمنامه‌نویسی رضوی بعد از ظهر امروز -۲۰ شهریورماه- در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.
در این مراسم شفیع آقامحمدیان مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر جشنواره در سخنانی گفت: در دوره مدیریت من چهار دوره از این جشنواره به اشکال مختلف برگزار شد تا پس از آسیب‌شناسی‌های گوناگون به این نتیجه رسیدیم که جشنواره‌های موضوعی نباید هر سال برگزار شود. به همین دلیل یک سال را به مستند کوتاه و بلند، سال دیگر را به داستانی و انیمیشن و یک سال را به سینمای بلند اختصاص دادیم.
وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که بزرگترین اشکال جشنواره‌های موضوعی متوجه فیلمنامه‌نویسی است، تصمیم گرفتیم که هر ساله بخش فیلمنامه‌نویسی را داشته باشیم. همین‌طور در عین اینکه برخی موضوعات را به سایر شهرها منتقل کردیم، فیلمنامه‌نویسی را به دلیل اهمیتش در تهران نگه داشتیم.
وی معتقد است فیلمنامه‌نویسی موضوع مهمی است که نیاز به آسیب‌شناسی فراوان دارد زیرا متاسفانه فیلمنامه‌هایی در خور شان امام رضا(ع) نوشته نشده است.
وی به اهمیت پژوهش و تحقیق در سوژه‌یابی جشنواره‌های موضوعی اشاره کرد و گفت: اگر سالی دو جشنواره هم برای فیلمنامه‌نویسی برگزار شود، باز هم کم است.
وی در پایان سخنانش از هیات انتخاب داوری متشکل از سجاده‌چی، شاه‌حسینی، بهمنی، هادی کریمی و کاظم‌پور تشکر ویژه کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار