امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46834
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین در تازه‌ترین افشاگری نشان داده آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات خام، از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین در تازه‌ترین افشاگری نشان داده آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات خام، از جمله اطلاعات مربوط به شهروندان آمریکا را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد.
اسناد فوق سری افشا شده توسط اسنودن نشان می‌دهند آژانس امنیت ملی آمریکا که در الفاظ عمومی به آژانس جاسوسی آمریکا شناخته می‌شود اطلاعات خام را قبل از آنکه اطلاعات مربوط به شهروندان آمریکایی را بدون آنکه آنها را الک کرده و اطلاعات شهروندان آمریکایی را جدا کند در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد.
جزئیات این توافقنامه تبادل اطلاعات، در یک یادداشت تفاهم که بین آژانس امنیت ملی و سازمان همتای آن در اسرائیل منعقد شده نشان داده شده است.
این یادداشت تفاهم نشان می‌دهد دولت آمریکا ارتباطات شنود شده که احتمالاً حاوی مکالمات تلفنی و ایمیل‌های شهروندان آمریکایی است را مستقیما در اختیار اسرائیل قرار داده است. این توافقنامه هیچ محدودیتی که از لحاظ قانونی الزام‌آور باشد را درباره استفاده اسرائیل از این اطلاعات وضع نکرده است.
افشای اینکه آژانس امنیت ملی موافقت کرده تا اطلاعات جاسوسی خام را در اختیار یک «کشور خارجی» (طبق نوشته گاردین) قرار ‌دهد در تناقض با وعده‌های دولت اوباما قرار دارد که بارها به شهروندان آمریکایی اطمینان خاطر داده‌اند نسبت به حفظ حریم خصوصی آنها احساس تعهد می‌کنند.
طبق این یادداشت تفاهم که تاریخ آن ذکر نشده است، این قرارداد در مارس ۲۰۰۹ منعقد شده است و در آن قاعده‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات جاسوسی ذکر شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها