امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46844
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 131
به گزارش فارس به نقل از النشره، نوری المالکی نخست وزیر عراق بار دیگر بر موضع کشورش در رد هر حمله نظامی به سوریه تاکید و ابراز داشت که این حمله ...

به گزارش فارس به نقل از النشره، نوری المالکی نخست وزیر عراق بار دیگر بر موضع کشورش در رد هر حمله نظامی به سوریه تاکید و ابراز داشت که این حمله پیامدهای خطرناکی برای عراق و منطقه خواهد داشت.

وی در سخنرانی هفتگی خود تاکید کرد: ما موضع متحدی در قبال حمله نظامی احتمالی علیه سوریه داریم، این اقدام یک خطر بزرگ است و پیامدهای بدی برای منطقه دارد. همه در عراق روی این نکته تاکید دارند که حمله نظامی به سوریه پیامدهای خطرناکی برای عراق و منطقه خواهد داشت.

مالکی با اشاره به تمرکز عراق بر جبهه داخلی در صورت وقوع این حمله تاکید کرد که در صورت این حمله موضوع حل مشکل سوریه و بحران داخلی در این کشور باز هم باقی می‌ماند، بنابراین بهتر است رویکردها به حل این مشکل از طریق گفتگو معطوف شود.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما در راستای راه حلی عمل می‌کنیم که بحران را بر اساس راهکارهای مسالمت آمیز و به دور از درگیری و دخالت خارجی حل می‌کند. وی ادامه داد که هر نوع دخالت خارجی در سوریه مردود است چرا که باعث شعله‌ور تر شدن آتش در منطقه می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها