امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46848
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلمنامه‌نویسی رضوی بعد از ظهر امروز -20 شهریورماه- در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلمنامه‌نویسی رضوی بعد از ظهر امروز -20 شهریورماه- در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

بنا بر این گزارش، عرفان‌منش در این مراسم ضمن تبریک ویژه به اهالی سینما و فیلم‌نامه‌نویسان گفت:‌بی‌تردید آثاری که در ساحت هنری فیلم‌نامه‌نویسی رضوی خلق شود، برکات فراوانی دارد که این برکت در وهله اول شامل خود فیلم‌نامه‌نویس و در مراحل بعدی به سازندگان اثر و مخاطب می‌رسد.

وی متذکر شد: فیلم‌نامه‌نویسی در این حوزه باید به افق بلندی دیده شود و از نگاه‌های سطحی و عامه‌پسند فاصله بگیرند. ما باید به لایه پنهان یک رویداد را کشف و نمایان کنیم و از آنجایی که زبان سینما، زبانی جهانی است، انتظار می‌رود نوع نگاه ما هم از سطح متعارف بالاتر برود تا بتوانیم باعث استحکام و تقویت هنری تیمی در جامعه داخلی و افزایش ضریب فرهنگی جامعه در سطح بین‌المللی شویم.

عرفان‌منش در توسعه‌ای به فیلم‌نامه‌نویسان گفت: در نگارش فیلم‌نامه به پشتوانه‌های علمی تکیه کنیم و بر اساس شنیده‌ها و خرافه های جعلی دست به نگارش اثری بی‌پایه نزنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره برای برگزاری آسیب‌شناسان طرح و مستحکم‌تر در دوره‌های بعدی اظهار امیدواری کرد.
بنابر این گزارش، برگزیدگان جشنواره به این شرح معرفی شدند
بخش طرح‌های پژوهشی مستمر:  لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به آقای علیرضا حفیظی، پژوهشگر و نویسنده طرح مستند فدیشه اهدا شد
همچنین لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به خانم الهام حسامی پژوهشگر و نویسنده طرح مستند نقاشی‌های مذهبی اهدا شد.
بخش فیلمنامه‌های انیمیشن کوتاه: لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به آقای مهدی رئیسی نویسنده فیلمنامه انیمیشن کوتاه بادبادک اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال به آقای علی بانگین نویسنده فیلمنامه انیمیشن کوتاه در اوج بیدار اهدا شد.
بخش فیلمنامه‌های کوتاه داستانی: لوح تقدیر و هدیه‌ای نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به خانم منصوره روشنایی برای عاشقانه‌ای برای مادر و همچنین به خانم مریم مرادی برای فیلمنامه راه اهدا شد.
در این بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال به خانم کبری غلامی‌پور نویسنده فیلم نامه کوتاه داستانی امید در شب اهدا شد.
بخش فیلمنامه‌های داستانی بلند، لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به آقایان رضا مهدی علم‌دارلو و محمد مهدی هاشم‌پور نویسندگان فیلمنامه داستانی نامه‌ای برای او اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به آقای مهرداد موفق جامی نویسنده فیلمنامه داستانی بلند زیارت اولی‌ها اهدا شد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها