امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4686
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول خود ضمن تبریک روز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول خود ضمن تبریک روز مادر و زن به حدیثی از پیامبر عظیم‌الشان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر اسلام می‌فرماید که بهشت زیر پای مادران است و این به معنای شخصیت عظیم و والای زن و مادر در اسلام است.

وی با بیان اینکه دنیای غرب نیز نسبت به مادر و مقام آن احترام می‌کند افزود: ویکتور‌هوگو در خصوص مادر می‌گوید که مادر از آسمان نگاه می‌کند و یا تعبیر‌هایی مانند من هر روز و شب تنفس مادر و صدای مادر را احساس می‌کنم و می‌شنوم در تعبیرات عامیانه غرب و فیلسوفان آنان آمده است اما بیان اسلام در خصوص جایگاه عظیم مادر بیان استثنایی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در دو جای قرآن مادر بر پدر مقدم است و اسلام احترام مادر را در دنیا محدود نکرده بلکه بابی برای آن باز کرده که ادامه دار باشد و برای فرزندان یک منظر، دیدگاه و چشم‌اندازی به نام بهشت ترسیم کرده و تاکید داشته که برای ورود به بهشت باید از زیر پای مادر بگذرید یعنی تا احترام به مادر نباشد بهشت هم نیست.

آیت‌الله امامی کاشانی به تشریح داستانی از مردی که مادر خود را بر پشت داشته و طواف کعبه می‌کرده است پرداخت و گفت: این مرد که مادر خود را بر دوش داشت و طواف می‌کرد نزد پیامبر آمد و گفت: رسول‌الله آیا حق مادرم را ادا کردند که پیامبر به او جواب داد، خیر؛ اصلا این کاری که تو کردی حتی یک ناله مادر را نیز تلافی نکرد.

وی با بیان اینکه تاثیر دعای مادر بر فرزند از دعای پدر بر فرزند بیشتر است، گفت: این تاثیر به این دلیل است که مادر کانون عشق و محبت و رحمت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه مادران باید موقعیت و جایگاه خود را حفظ کنند گفت: انتظار از مادر این است که مطیع خدا باشد و الگوی او انسانی صاحب ولایت یعنی حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.

آیت‌الله امامی کاشانی در ادامه شعری از علامه اقبال لاهوری مبنی بر «مریم است یک نسبت عیسی عزیز، از سه نسبت حضرت زهرا عزیز» قرائت کرد و گفت: حیف است وقتی زنان ما الگویشان حضرت فاطمه زهراست این الگو را رها کنند و به غرب بچسبند. غربی‌ها مقام زن را ساقط کردند و موقعیت او را از بین بردند و به تعبیر رهبر انقلاب غرب اصلا جایگاه و عزتی برای مقام زن نگذاشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها