امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46864
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش فارس، «ولید الزعبی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم، تاکید کرد: موافقت دمشق با پیشنهاد مسکو برای قرار دادن تسلیحات ...

به گزارش فارس، «ولید الزعبی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم، تاکید کرد: موافقت دمشق با پیشنهاد مسکو برای قرار دادن تسلیحات شیمیایی‌اش تحت نظارت بین‌المللی، مشروط بوده و به خاطر جلوگیری از بهانه تراشی برای حمله به سوریه اتخاذ شده است.

نماینده مجلس سوریه ادامه داد: به تعویق افتادن حمله به سوریه نشان دهنده سرگردانی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا و متشنج بودن اوضاع خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: این موضوع همچنین نشان می‌دهد جبهه النصره و گروه‌های مسلح در غوطه شرقی اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی نموده اند.

الزعبی درباره موافقت با پیشنهاد روسیه برای نظارت بین‌المللی بر تاسیسات شیمیایی سوریه گفت: موافقت ما مشروط به توقف حمله و حمایت از مخالفان مسلح و قاچاق سلاح و تروریست به سوریه است.

نماینده مجلس سوریه تصریح کرد: اخبار رسیده از گزارش کمیته تحقیق بین‌المللی در سوریه، از به کار گیری سلاح شیمیایی توسط تروریست‌های مسلح حکایت دارد.

وی یادآور شد: آمریکا از ابتدای بحران انواع سلاح‌ها را از طریق اردن، ترکیه و لبنان در اختیار گروه‌های مسلح قرار داده است و این بار به صورت مستقیم بین مخالفان سوری سلاح توزیع کرده است تا فشار مخالفان سوری را برای حمله به سوریه کاهش دهد.

الزعبی سیاست یک بام و دو هوای آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و گفت: واشنگتن از یک سو اقدام القاعده در حمله 11 سپتامبر به برج های تجارت جهانی را محکوم می‌کند و همزمان، در سوریه از گروهک مزبور با ارسال پول، سلاح و نیرو حمایت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها