امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4687
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 246
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رفسنجان، سردار قاسم سلیمانی در یادواره شهدای روحانی رفسنجان اظهار داشت: شهادت حجت‌الاسلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رفسنجان، سردار قاسم سلیمانی در یادواره شهدای روحانی رفسنجان اظهار داشت: شهادت حجت‌الاسلام شیخ عباس شیرازی از روحانیون مبارز رفسنجانی صدمه‌ای برای جمهوری اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس زمانی که از جبهه بر می‌گشتیم به دیدار پدر این شهید گرانقدر می‌رفتیم و از معنویت وی بهره می‌بردیم.

وی عنوان کرد: جایگاه و نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بود و حضور حجت‌الاسلام شیخ عباس شیرازی با لباس روحانیت در جبهه نوجوانان و جوانان را به وجد می‌آورد و وی در جبهه خوش‌نشین نبود بلکه در تمام صحنه‌ها جلودار بود.

این یادگار دوران دفاع مقدس تبلیغات در جبهه را بسیار مهم خواند و بیان کرد: این امر خطیر بر روش روحانیت بود و فضای معنوی که در جبهه‌ها ایجاد می‌شد بر پیروزی‌ها می‌افزود.

سلیمانی افزود: تاثیرگذارترین صحنه‌های جنگ در ابعاد فرهنگی و معنوی آن بود و می‌توان از جبهه به عنوان دانشگاه تاثیرگذار ابدی نام برد.

وی ابراز داشت: بیشتر فرماندهان رفسنجانی در دوران دفاع مقدس خط‌شکن جبهه و جنگ بودند و گردان‌های جلودار ما همیشه از نیروهای رفسنجانی بودند.

فرمانده نیروی زمینی قدس سپاه اذعان داشت: اوج کمال معنوی در دفاع مقدس نمایان شد که این امر موجب تحول عظیم در دوران دفاع مقدس بود و روحانیت و در راس آن امام خمینی (ره) و فرماندهان شهید بودند.

سلیمانی وسعت جنگ را به کعبه و ثواب حضور در جبهه‌ها را به حج تشبیه کرد و مردمی بودن و معنویت را دو ویژگی مهم دوران دفاع مقدس دانست.

وی گفت: برخی تاثیر جمهوری اسلامی را درک نمی‌کنند و نمی‌فهمند که تاثیر اسلام در آن چه بود، اما بدانیم که امام خمینی (ره) هنرمندانه و اسلام‌گونه ایران را بیمه کرد و با معماری دقیق خود خیمه جمهوری اسلامی را سرپا نگه داشت و این تازگی و نو ماندن جمهوری اسلامی هیچ گاه از بین نمی‌رود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس اذعان کرد: عنصری که امام خمینی (ره) در جسم ایران کار گذاشت، هرگز پوسیدنی نیست و هر چند سال که بگذرد، هیچ کس نمی‌تواند از جمهوری اسلامی نظیف‌تر و پاک‌تر معرفی کند.

سلیمانی با اشاره به ایجاد دگرگونی اسلام در افراد طی دوران دفاع مقدس اذعان داشت: نوجوان 17 ساله‌ای که از دورترین نقطه ایران با التماس می‌خواست در جنگ شرکت کند و پیرمرد 70 ساله‌ای که در عمر خود ذره‌ای آب را ندیده بود، اما در جنگ غواص شد و از اروند عبور کرد، قابل توصیف هستند.

فرمانده لشکر ثارالله در دفاع مقدس عظمت روحانیت به ویژه روحانیان شهید را والا دانست و بیان کرد: برای این قشر تاثیرگذار باید کنگره عظیمی برپا شود و یاد آن‌ها زنده بماند، زیرا عده‌ای با سمپاشی خود علیه انقلاب اسلامی می‌خواهند، نقش روحانیت را کم‌رنگ کنند.

این فرمانده ارشد نظامی بیان داشت: ایران امروز از امن‌ترین و عزتمندترین کشورهای دنیا است و بر خلاف توطئه‌های 30 ساله همچنان بالندگی دارد و اگر روحانیت نبود، چنین نتیجه‌ای حاصل نمی‌شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: روحانیت نیاز امروز کشور ما است و باید به هر بهانه‌ای جایگاه این قشر در جامعه معرفی شود.
انتهای پیام/80016/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها