امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46870
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، مردم مصر در محکومیت تهدیدات آمریکا علیه سوریه در قاهره تظاهرات کردند و پرچم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، مردم مصر در محکومیت تهدیدات آمریکا علیه سوریه در قاهره تظاهرات کردند و پرچم سوریه را مقابل سفارت آمریکا در قاهره به اهتزاز در آوردند.

تظاهرکنندگان مصری در حالی‌که پرچم‌های مصر و سوریه و تصاویر «جمال عبد الناصر»،رئیس جمهور اسبق مصر در دست داشتند و در میان آنها تعدادی از سوری‌های مقیم مصر مشاهده می‌شدند، در مخالفت با هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند. 

این راهپیمایی که از میدان «التحریر» قاهره به سمت سفارت آمریکا در این شهر برگزار شده بود، را «عبد الحکیم عبد الناصر»، پسر «جمال عبد الناصر» هدایت و رهبری می‌کرد.
 


 

عبد الحکیم عبد الناصر طی سخنانی در این راهپیمایی گفت: ما باهرگونه تجاوز علیه سوریه و علیه سرزمین‌های عربی و اسلامی مخالفیم و تجاوز به سوریه را تجاوز به مصر به شمار آورده و تهدیدی علیه امنیت ملی مصر تلقی می‌کند.

وی افزود: ما دیگر در برابر تجاوزهای آمریکا در مسائل بین المللی ساکت نمی‌مانیم و آمریکا باید هرچه سریع‌تر تهدیدهای خود در حمله به سوریه با هدف تضعیف ارتش سوریه و تقسیم این کشور را متوقف کند.

عبد الحکیم عبد الناصر برای نشان دادن مخالفت مردم مصر با هرگونه حمله نظامی به سوریه درخواست برگزاری راهپیمایی در قاهره از میدان التحریر به سمت سفارت آمریکا را کرده بود.
 


 

در همین راستا، «مصطفی الجندی»، نماینده سابق پارلمان مصر و یکی از شرکت کنندگان در راهپیمایی در اظهاراتی به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: ما هرگونه حمله نظامی به سوریه و تجاوز به این کشور را رد می‌کنیم، چراکه تجاوز به سوریه تجاوز به امنیت ملی مصر است.

وی افزود: ما امروز به خیابان‌ها آمده‌ایم تا این پیام را به دولت و کنگره آمریکا  بدهیم که هرگونه دخالت نظامی در سوریه بدون پاسخ نمی‌ماند، چراکه سوریه کشوری قوی است و ارتش و هم پیمانانی دارد که هیچ‌گاه آن را تنها نمی‌گذارند و بحران سوریه تنها یک راه حل دارد و آن راه حل سیاسی است.
 


 

الجندی تهدیدهای آمریکا علیه سوریه را  به قلدری سیاسی تشبیه و تاکید کرد که آمریکا تلاش دارد، سوریه را به سرنوشت عراق و افغانستان مبتلا کند.

وی تاکید کرد: کشورهای و امت عربی باید در برابر قلدری‌ منشی‌های سیاسی و تهدیدات آمریکا در منطقه ایستادگی کنند و امیدی به نهادها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی برای توقف این تجاوزها نداشته باشند.

از سوی دیگر «مصعب ابراهیم»، از جوانان سوری مقیم مصر و شرکت کننده در تظاهرات قاهره به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: مشارکت سوری‌های مقیم مصر در این راهپیمایی به معنای مخالفت آنان با هرگونه دخالت خارجی در سوریه است.
 


 

وی افزود: بحران سوریه تنها به مردم سوریه مربوط می‌شود و ما تنها با راه‌حل‌‌های عربی و اسلامی برای حل سیاسی این بحران موافق هستیم و با هرگونه دخالت خارجی مخالفیم.

مصعب گفت: ما سوریه را به دلیل اوضاع حاکم در آن ترک کردیم، ما ارتش آزاد سوریه و جبهه النصره را قبول نداریم، چراکه این گروه‌ها اختلافات سیاسی را به درگیری مسلحانه تبدیل کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها