امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46896
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم تقدیر از هنرمندان پیشکسوت عرصه‌های مختلف موسیقی، هنرهای تجسمی، تئاتر ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم تقدیر از هنرمندان پیشکسوت عرصه‌های مختلف موسیقی، هنرهای تجسمی، تئاتر و سینما که دیشب در محوطه باز تالار وحدت برگزار شد؛ علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد اسلامی ضمن تشکر از هنرمندان برای حضورشان گفت: خوشحالم که در جمع هنرمندان پیشکسوت هستم و خرسندم از اینکه این فضای صمیمی را می‌بینم.

وی با بیان این نکته که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به ضرورتِ حضور در جلسه‌ای قادر به شرکت در مراسم تقدیر از هنرمندان پیشکسوت نبود، گفت: از طرف ایشان از شما عذرخواهی می‌کنم و بر این موضوع تأکید می‌کنم که تک تک افرادی که اینجا هستند ستارگان نام‌آور این کشوراند. درصددیم بیش از پیش این ستارگان را عرضه کنیم و عنوان کنیم که چه گوهرهایی در سرزمین خود داریم. فکر می‌کنم شروع به فعالیت این مؤسسه که با زحمات همکارانم در دولت قبل اتفاق افتاد اقدامی بسیار خوب بود .از همه کسانی که این بنیاد را شکل دادند سپاسگزارم.

مرادخانی با تأکید بر شخصیت هنرمند گفت: هنرمند سریع‌الرضاست، همیشه کمبودهایی در راستای توجه به هنرمندان وجود داشته اما امیدوارم با کمک شما بتوانیم شرایط را برای هنرمندان بهبود بخشیم.

مرادخانی تأکید کرد: اگر کمک شما نباشد کاری از من برنخواهد آمد.نام شما کارها را پیش خواهد برد . از شما می‌خواهم با اشارات و تذکرهای خود به مجموعه مدیریت هنری کمک کنید. گرچه من پیش از این با اهالی موسیقی نزدیک بودم و کمک این دوستان بود که موفقیت ما را تضمین می‌کرد. به هر حال هنرمندان پیشکسوت نقش فوق‌العاده‌ای دارند. از همه هنرمندان درخواست کمک دارم و امیدوارم بتوانیم به طرز شایسته‌ای به این بخش ارزشمند از اجتماع خدمت کنیم.

در پایان مرادخانی به این نکته تأکید کرد: اگر نقطه ضعفی دیدید حتماً به ما تذکر دهید تا آن را برطرف کنیم.

در این مراسم همچنین محمود عزیزی بازیگر سینما و تلویزیون در جایگاه حاضر شد و با اشاره به این نکته که پیشکسوتان عرصه هنر در جای جای تاریخ نقش دارند گفت: پیشکسوتان شاید سفیرانی باشد که مرزهای این فلات بزرگ را گشوده‌اند و به سراسر جهان راه یافتند. مردم بسیاری از نقاط دنیا به همت این بزرگان با هنر ما آشنا هستند این جهان مزین به هنر شماست. امیدواریم هنرمندان که اوراق زرین تاریخند و نمی‌توان آنها را کنار گذاشت مورد توجه قرار گیرند. تمام کسانی که در طول مدت گذشته از آنها غفلت شد در ذهنمان ماندگار است و به یاد داریم که چه غنایی برای جامعه ما بودند.

عزیزی به این نکته اشاره کرد که مشاغل هنری باید به صورت قانونی تعریف شوند و تأکید کرد: ما در چارچوب قانون جایی نداریم از مسئولینی که جایگاه هنر را می‌دانند می‌خواهیم این خواسته کوتاه اما جاودان ما را جامه عمل بپوشانند. از هنرمندان و مسئولان می‌خواهیم در چارچوب لایحه‌ای مشاغل هنری را تصویب کنند در همین چند دهه اقداماتی صورت گرفته است اما تصور می‌کنم اگر این قانون تصویب شود بخش عمده نیازهای ما مرتفع شود؛ ما تعریف اجتماعی پیدا می‌کنیم و دیگر نیاز نخواهیم داشت ارگان‌ها، وزارتخانه‌ها و مراکز دیگر به ما توجه کنند.

در این مراسم مصطفی کمال پور تراب دقایقی برای پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر بربط(عود) نواخت. هم چنین عباس تهرانی در درستگاه اصفهان قطعه ای را با کلارینت (قره نی) نواخت.

در انتهای این مراسم کیک یک سالگی موسسه هنرمندان پیشکسوت توسط بزرگانی چون شهلا ریاحی، فرهنگ شریف، هوشنگ ظریف، طاها بهبهانی، داریوش اسد زاده و ایرج خواجه امیری بریده شد.

در این مراسم هنرمندانی از جمله هوشنگ ظریف، محمد سریر، سعید محمدی، فرهنگ شریف، رضا بانگیز، کامبیز درمبخش، داریوش اسدزاده، جهانگیر الماسی، مصطفی کمال پورتراب، شهلا ریاحی، ایرج خواجه امیری، طاها بهبهانی، خسرو حکیم رابط و بسیاری از هنرمندان دیگر حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها