امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46903
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیاس حوا وزیر خارجه ونزوئلا در فرودگاه کاراکاس اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیاس حوا وزیر خارجه ونزوئلا در فرودگاه کاراکاس اعلام کرد که کشورهای گروه آلبا 7 تن مواد غذایی را برای آوارگان سوری در لبنان ارسال کردند.

وی گفت: به نمایندگی از ملت‌ها و روسای کشورهای عضو اتحادیه بولیواری ملت‌های آمریکای لاتین (آلبا)، یک هواپیمای نظامی حاوی هفت تن مواد غذایی و پوشاک برای اردوگاه‌های آوارگان (سوری) در لبنان را بارگیری کردیم.

حوا افزود که کشورش به طور کلی از پیشنهاد روسیه برای قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی حمایت می‌کند و این طرح می‌تواند به لغو تهدید سلاح شیمیایی بدون توسل به زور منجر شود.

رودولفو سانز دبیرکل گروه آلبا پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شورای کشورهای عضو اتحادیه بولیواری ملت‌های آمریکای لاتین (آلبا) هرگونه اقدام یا قصدی برای دخالت نظامی در سوریه را محکوم می‌کند.

در این بیانیه آمده بود: آلبا از آمریکا می‌خواهد که از هرگونه تجاوز نظامی یا تهدید به استفاده از زور علیه ملت و دولت سوریه خودداری کند.

روسیه ابتکار عملی را برای حل بحران سوریه ارایه کرده و در آن پیشنهاد نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی آن کشور را داده است که با استقبال مقامات دمشق روبرو شد و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که عملی شدن این طرح می‌تواند حمله احتمالی آمریکا به سوریه را متوقف کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها